Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Чи помічали ви, що вага деяких продуктів стала менша та вже не відповідає розміру одного літра чи кілограма. Попри це, ціна на такий продукт лишається без змін. Це стратегія виробників продуктів отримала назву шрінкфляція (англ. shrink — стискування та inflation — інфляція).
Шрінкфляція - зменшення ваги товарів, але без зменшення ціни. Фото з відкритих джерел
Шрінкфляція — це явище, коли виробники зменшують розмір або вагу товару, залишаючи ціну на нього практично незмінною або навіть збільшуючи її. Це вид інфляції, який не відображається в цінах як таких, але виявляється у зменшенні кількості товару або його розмірів.
Наприклад, компанія може зменшити розмір упаковки чипсів або кількість грамів у пачці кави, залишаючи ціну на товар без змін або навіть підвищуючи її. Це дозволяє виробникам уникнути прямого збільшення цін і водночас зберігати привабливість свого продукту.
В Україні у березні 2014 Кока-кола зменшила розмір 2 літрової пляшки до 1,75 літра. А батончик KitKat зменшився у вазі з 48 грамів до 40 грамів, однак ціна залишилась без змін. Подібний випадок стався з батончиком Mars у 2009 році, який зменшився з 62,5 грама до 58 грамів, знову ж таки без зменшення ціни.
Попри непомітність зміни об’єму та ваги, користувачі, які постійно купують певний товар, інколи помічають цей процес. Нижче ви можете побачити приклади шрінкфляції, коли виробник зменшив вагу товару, однак не змінив його ціну.
Американський юрист із захисту прав споживачів Едгар Дворскі вказує на ще одне явище, яке пов’язане зі шрінкфляцією. За його словами після того, як компанія зменшила продукт, вона може випустити попередню версію товару з колишнім об’ємом, однак додати такі слова як "мега", "супер", "подвійний" та значно підвищити ціну за такий товар.
Деякі супермаркети у Франції та Німеччині намагаються боротись зі шрінкфляцією, адже не всі покупці бачать зміну ваги продукту. Тому у супермаркетах в цих країнах з’явились спеціальні цінники, які вказують на зміну ваги чи об’єму відповідного товару.
Шрінкфляція може бути викликана різними факторами, такими як зростання вартості сировини або виробничих витрат, і виробники використовують цей підхід для управління своєю прибутковістю без прямої зміни ціни, яку зазвичай помічають покупці.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, як магазини змушують нас купувати більше, ніж нам потрібно.
Також "Коментарі" писали про вчену мікробіологиню, яка назвала продукти, які вона ніколи не їсть.
Новини