Головна Новини Дозвілля відносини Бумераскінг: невинна звичка, яка може зруйнувати ваші стосунки
commentss НОВИНИ Всі новини

Бумераскінг: невинна звичка, яка може зруйнувати ваші стосунки

Чому бумераскінг дратує та як цього уникнути.

5 квітня 2025, 23:00
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Ми всі любимо, коли нас питають про наш день, плани чи переживання. Але що, якщо така ввічлива поведінка приховує прихований соціальний підводний камінь? Нове дослідження показує, що звичка, яка здається цілком природною, насправді може нашкодити вашим стосункам і зробити спілкування менш приємним.

Бумераскінг: невинна звичка, яка може зруйнувати ваші стосунки

Чому бумераскінг дратує людей. Фото з відкритих джерел

Що таке бумераскінг і чому він шкодить розмові

Термін "бумераскінг" з'явився в дослідженні, опублікованому в Journal of Experimental Psychology. Це явище описує ситуацію, коли людина ставить співрозмовнику запитання, чекає відповіді, а потім миттєво переводить тему на себе. Наприклад:

  • - Як пройшли твої вихідні?
  • - Було добре, я подивився кілька фільмів.
  • - О, це круто. А я здійснив подорож на Балі, побував у Франції та Італії – це було неймовірно!

Незалежно від того, чи це вихваляння, скарга або просто нейтральний коментар, така поведінка може створити враження егоцентричності. Бумераскінг змушує співрозмовника відчувати, що його думка не має значення, а розмова стає односторонньою.

За даними дослідження, проведеного Гарвардською бізнес-школою та Імперським коледжем Лондона, понад 90% учасників зізналися, що хоча б раз у житті вдавалися до бумераскінгу. Він найчастіше трапляється серед друзів — майже 30% випадків, романтичних партнерів — 25%, колег — 25% і родичів — 17%. 

Попри поширеність явища, люди не завжди усвідомлюють його негативний ефект. Дослідники встановили, що бумераскери помилково вважають свою поведінку дружньою та приємною, тоді як їхні співрозмовники оцінюють таку взаємодію неприємною та дратівливою.

Як уникнути звички бумераскінгу

Серія експериментів показала, що люди сприймають бумераскерів як менш щирих і не зацікавлених у розмові. Учасники дослідження зазначали, що такі співрозмовники здаються егоцентричними і менш привабливими для майбутнього спілкування. Це відбувається тому, що бумераскінг змушує людей відчувати себе непомітними або навіть непотрібними в діалозі.

Дослідники радять приділяти більше уваги активному слуханню. Не поспішати переводити розмову на себе, а дати співрозмовнику можливість висловитися. Також варто ставити уточнюючі запитання. Крім того, вони вважають необхідним бути щирими, адже люди цінують справжній інтерес більше, ніж чергове "А я…".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що таке фабінг і чому ця нешкідлива звичка згубно впливає на ваші стосунки.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини