Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
На слова подяки, багато людей найчастіше відповідають словосполученням "немає за що", вважаючи його одним з правил ввічливості. Але психолог Анна Гарш з цим твердженням не погоджується, виданню Wday вона розповіла, що стоїть за цією невинною фразою.
Спеціаліст зазначила, що в першу чергу, відповідаючи на "спасибі" словосполученням "нема за що" ви применшуєте свої зусилля, особливо, якщо на виконання прохання витратили багато часу і доклали максимум зусиль. У таких випадках, не варто применшувати свої заслуги, тому що через це може постраждати самооцінка.
Психолог заявила, що така відповідь, по-перше, може продемонструвати гордовитість, мовляв, як людина не впоралася з таким легким завданням, а ви змогли вирішити його за "дві секунди". Ви несвідомо можете образити співрозмовника. І по-друге, відповідь "немає за що" на слова подяки показує іншим людям, наскільки ви не цінуєте себе, свої зусилля і витрачений час.
Щоб подібних ситуацій не виникало, на "спасибі" є інші універсальні та виграшні відповіді, наприклад, "будь ласка" або "радий допомогти", які демонструють відповідну подяку людині.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, чому не варто забувати про щедрість.
Новини