Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
У художній галереї Австралії "оживили" американського композитора Елвіна Люсьєра. Завдяки біотехнологіям, штучному інтелекту та творчому підходу він продовжує створювати музику навіть після своєї смерті.
Композитор Елвін Люсьєр. Фото: Amanda Lucier
У темній кімнаті Художньої галереї Західної Австралії звучать гудіння, дзижчання та брязкіт. Ця симфонія звуків схожа на відголоски з паралельного всесвіту, проте на сцені немає жодного музиканта у звичному розумінні.
Центральний об’єкт інсталяції — це лабораторно вирощений "міні-мозок" покійного композитора Елвіна Люсьєра, який створили з його стовбурових клітин. Ці органоїди здатні реагувати на звукові хвилі та передавати сигнали до спеціальних динаміків, що перетворюють імпульси на музику.
Центральний елемент, де міститься вирощений у лабораторії "міні-мозок" Люсьєра. Фото: Rift Photography
Піонер експериментальної музики Елвін Люсьєр, ще за життя був зацікавлений у дослідженні взаємодії між нейронними сигналами та звуком. У 1965 році він першим використав мозкові хвилі для створення музики у відомій роботі Music for Solo Performer. Ідея продовжити цей експериментальний шлях захоплювала його, тому він зібрав команду дослідників, які оживили його клітини.
Стовбурові клітини Люсьєра, які використали для музики після його смерті
Проєкт під назвою Revivification став результатом співпраці команди митців і науковців, серед яких художники Натан Томпсон, Гай Бен-Арі, Мет Ґінґолд та нейрофізіолог Стюарт Ходжетс. Разом вони змогли "відтворити" мозкову активність Люсьєра після його смерті.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що штучний інтелект написав замість Вакарчука нову пісню для "Океану Ельзи".
Також "Коментарі" писали, що штучний інтелект показав, як виглядали б мертві зірки в старості.
Новини