Головна Новини Дозвілля діти Особливості виховання двомовних дітей
commentss НОВИНИ Всі новини

Особливості виховання двомовних дітей

Ваші рішення про виховання дітей зі знанням декількох мов залежать від вашої сімейної ситуації та мов, на яких ви говорите вдома

15 лютого 2021, 14:03
Поділіться публікацією:

Якщо ви та ваш партнер говорите на різних мовах вдома, ваше рішення про вивчення дитиною відразу двох мов буде залежати від вашої сімейної ситуації.

Особливості виховання двомовних дітей

Мама та дитина. Фото: detki.co.il

Основні моделі виховання двомовних дітей

Модель № 1: одна людина — одна мова 

Якщо ви й ваш партнер говорите на різних мовах, для вас може виявитися більш дієвою модель, коли мама говорить однією мовою, а тато — іншою, що допомагає постійно підтримувати використання двох мов дитиною.

"Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вивчала і вільно говорила на вашій рідній мові, ви і ваш партнер повинні послідовно використовувати цю мову з вашою дитиною, замість того, щоб перемикатися між кількома мовами, - каже дитячий психолог Анастасія Бірюкова, - тому, якщо ви говорите по-французьки і хочете, щоб ваша дитина говорила і розуміла французьку з широким лексиконом, вам потрібно говорити тільки по-французьки з вашою дитиною".

Модель "одна людина — одна мова" може допомогти вам знайти особливий зв'язок з дитиною на ваших рідних мовах. Модель буде працювати ще краще, якщо обоє батьків розуміють мову один одного, тому жоден з вас не буде відчувати себе зайвим, коли інший говорить з малюком.

Модель № 2: зразок мови меншини

Ви можете використовувати зразок мови меншини для підтримки двомовності, якщо вдома ви і ваш партнер говорите однією мовою. Наприклад, ви можете говорити по-англійськи з дитиною вдома, живучи при цьому в Україні. Англійська мова в цьому випадку є мовою меншини. Ваші діти ходять в школу, де вивчають і говорять українською зі своїми друзями та вчителями. Модель мови меншини означає, що ваша дитина добре говорить і використовує свою другу мову вдома, тому що ви й ваш чоловік теж використовуєте її.

Кілька практичних порад для підтримки двомовного розвитку дитини:

Читайте і розповідайте малюкові історії на мові, яку хочете вивчити з ним.

Грайте в ігри з дитиною на мові, що вивчаєте, співайте пісні і танцюйте.

Шукайте школи, дитячі центри або двомовні програми, які підтримують використання вашої мови.

Організуйте спільне проведення часу з іншими дітьми, які говорять на одній з мов меншини.

Слухайте радіопрограми вашою мовою, включаючи дитині популярні музичні програми та радіоспектаклі для дітей.

Раніше "Коментарі" писали про підводні камені дисципліни або чому виховання не працює.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини