Рубрики
МЕНЮ
Козаренко Люда
На острові в 500 квадратних метрів живе близько 4 тисяч змій (фото з відкритих джерел)
Це не той Зміїний, з якого наші герої послали у відомому напрямку руський воєнний корабель. Зміїним його називають тому, що він просто кишить отруйними плазунами, які здатні вбити людину за кілька секунд.
Географічна назва острова – Кеймада-Гранді, знаходиться він за 35 кілометрів від бразильського Сан-Паулу. Всього 500 квадратних метрів, вкритих тропічними лісами та скелями і оточених водами Атлантичного океану. Не місце, а просто казка! Але це тільки на перший погляд.
Тут
скрізь змії! На деревах, кущах, у траві, на камінні, у воді біля берега. Очевидці
кажуть, що їх може бути по п’ять особин
на квадратний метр. А може бути здоровенний клубок, в якому всіх не перерахуєш.
Не можна ступити кроку, щоб не натрапити на агресивну змію, яка миттю нанесе смертельний
удар. Від отрути острівного ботропсу миші помирають за 5 секунд – у них
починається шлунково-кишківникова
кровотеча, гостра ниркова недостатність і відмирання тканин організму. Людина
переживає мишу ненадовго.
За легендою на цьому острові пірати колись ховали награбоване добро, тому заселили його зміями, які мали сторожувати скарби.
Насправді ж колись давно Кеймада-Гранді був частиною материка, але відділився від нього, коли піднявся рівень води в океані. Тоді острівний ботропс не входив до списку найотруйніших змій на планеті. Але нові умови життя – відсутність дрібних ссавців, якими зазвичай харчувалися, змусили рептилій пристосовуватися до обставин. Вони навчилися заповзати високо на дерева і кидатися на птахів. Їхня отрута теж еволюціонувала. Стала надзвичайно концентрованою, аби здобич вмирала миттєво і падала на землю, а не встигала долетіти до океану і впасти у воду, де вже була недоступною.
Свого часу уряд Бразилії хотів зробити Кеймада-Гранді туристичним місцем і вступив у двобій із острівним ботропсом: його намагалися знищити різними способами. Однак нічого не вдалося, тому на острові поставили хрест. Тепер він повністю належить зміям: у 1985 році його закрили для відвідування. Дозволяється там висаджуватися тільки біологам, які вряди-годи з’являються, щоб вивчати змій, – вони працюють у спеціальних костюмах. І раз на рік – військовим, які обслуговують маяк на Кеймада-Гранде, збудований ще в 1909 році. Він працює автоматично – після того, як троє його наглядачів померли від укусів рептилій.
Але туристи з міцними нервами теж можуть полюбуватися Кеймада-Гранді. Щоправда, на сушу вони не виходять – спостерігають за зміями з яхт і катерів. Гіди слідкують за тим, аби не сталося лиха.
Раніше "Коментарі" писали про чоловіка, який оселився у літаку посеред лісу
Ще повідомляли про дивака, який одруживсяна крокодилі
Новини