Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Японські інженери встановили в пару навушників датчики парів етанолу і змогли визначити рівень алкоголю в крові трьох чоловіків. Добровольці погодилися брати участь в дослідженні та випивати протягом 2,5 години.
Рівень алкоголю (фото з відкритих джерел)
Як пише EurekAlert, датчики реагували на пари, які виділяються через шкіру вух. Показники не відрізнялися від тих, що показував алкотестер, який визначає концентрацію алкоголю при видиху в мундштук. Це означає, що навушники можуть стати альтернативним драгера. Їх плюс в неінвазивності. На ступінь сп'яніння вказує світло, що випускається датчиками. Чим воно інтенсивніше, тим більше спирту в крові. До цього вчені намагалися розробити технологію, яка буде зчитувати рівень алкоголю по парам етанолу, що виділяються шкірою рук. Але точність тоді була в два рази нижче, ніж у випадку з навушниками.
Розробники вважають, що їх пристрій підійде і для вимірювання концентрації інших речовин, що виділяються через шкіру. Наприклад, при діагностиці хвороб і оцінці швидкості метаболізму.
Як повідомлялось раніше, спеціалісти назвали пиво найбільш шкідливим алкогольним напоєм, при чому його шкода залежить не від фортеці. Чому не можна зловживати хмільним напоєм. Згідно з новими дослідженнями, головна небезпека пива полягає в компонентах, дають напою смак і піну. Це стосується хмелю, який під час дозрівання здатний витягати з ґрунту шкідливі елементи, на кшталт кобальту та інших металів.
Новини