Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Свята – це час привітань, листівок та побажань, які ми часто пишемо друзям і близьким. Але як правильно писати: "Новий рік", "Новий рік" чи "новий рік" і що каже українська мова про написання цієї фрази. Мовознавець Олександр Авраменко у програмі "Сніданок з 1+1" пояснив основні правила, які варто враховувати.
Як правильно писати новий рік. Фото з відкритих джерел
Олександр Авраменко наголошує, що в назвах свят з великої букви пишеться лише перше слово. Тому правильно буде писати "Новий рік" у випадках, коли йдеться про назву свята.
Мовознавець також вказує, що у випадку вітань та побажань впродовж року, тобто наступних 365 днів, слід писати обидва слова "новий рік" з малої букви. Наприклад: "Вітаю з Новим роком!", але "Бажаю успіхів у новому році!".
Також Авраменко вказує, що одна з найпоширеніших помилок у новорічних привітаннях — використання слова "наступаючий". За словами мовознавця, це слово є недоречним у цьому контексті. Замість нього варто вживати слово "прийдешній".
Отже, правильно писати "З прийдешнім Новим роком!", або можна побажати "Щасливого Нового року!".
Дотримуючись цих простих мовних правил, ви не лише вітатимете правильно, а й підкреслите свою обізнаність та повагу до української мови.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як правильно говорити — поїзд чи потяг: роз'яснення від експерта з української мови.
Також "Коментарі" писали про те, скільки штрафів наклали у 2024 році за порушення мовного законодавства.
Новини