Головна Новини Дозвілля саморозвиток Як правильно писати "новий рік": чому не можна вітати з "наступаючим"
commentss НОВИНИ Всі новини

Як правильно писати "новий рік": чому не можна вітати з "наступаючим"

Олександр Авраменко розповів, як за правилами української мови правильно писати "новий рік".

30 грудня 2024, 16:30
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Свята – це час привітань, листівок та побажань, які ми часто пишемо друзям і близьким. Але як правильно писати: "Новий рік", "Новий рік" чи "новий рік" і що каже українська мова про написання цієї фрази. Мовознавець Олександр Авраменко у програмі "Сніданок з 1+1" пояснив основні правила, які варто враховувати.

Як правильно писати "новий рік": чому не можна вітати з "наступаючим"

Як правильно писати новий рік. Фото з відкритих джерел

Олександр Авраменко наголошує, що в назвах свят з великої букви пишеться лише перше слово. Тому правильно буде писати "Новий рік" у випадках, коли йдеться про назву свята.

"Сьогодні поведемо розмову про Новий рік, а точніше – про особливості письмового привітання з Новим роком. У назвах свят з великої букви пишемо лише перше слово: "Новий" – з великої, а "рік" – з малої літери", – пояснює експерт.

Мовознавець також вказує, що у випадку вітань та побажань впродовж року, тобто наступних 365 днів, слід писати обидва слова "новий рік" з малої букви. Наприклад: "Вітаю з Новим роком!", але "Бажаю успіхів у новому році!".

Також Авраменко вказує, що одна з найпоширеніших помилок у новорічних привітаннях — використання слова "наступаючий". За словами мовознавця, це слово є недоречним у цьому контексті. Замість нього варто вживати слово "прийдешній". 

"Якщо ви вітаєте когось наперед, за кілька днів чи годин до свята, то уникайте слова "наступаючий". Не з наступаючим, а з прийдешнім новим роком вас і до зустрічі в новому році", — пояснив Авраменко.

Отже, правильно писати "З прийдешнім Новим роком!", або можна побажати "Щасливого Нового року!".

Дотримуючись цих простих мовних правил, ви не лише вітатимете правильно, а й підкреслите свою обізнаність та повагу до української мови.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як правильно говорити — поїзд чи потяг: роз'яснення від експерта з української мови.

Також "Коментарі" писали про те, скільки штрафів наклали у 2024 році за порушення мовного законодавства.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини