logo_ukra

Coinspot 25.10.2020

BTC/USD

13081.61

ETH/USD

412.14

LTC/USD

58.62

НБУ 25.10.2020

USD/UAH

28.50

EUR/UAH

33.70

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Дозвілля саморозвиток Міфи, які ми приймаємо за правду: 10 оман з самого дитинства
commentss НОВИНИ Всі новини

Міфи, які ми приймаємо за правду: 10 оман з самого дитинства

Сьогодні ми відкриємо популярні омани, в які більшість з нас бездоказово вірить

16 вересня 2020, 13:50 comments920

Багато речей у нашому житті ми приймаємо як даність і не особливо вдаємося до наукових підтверджень того чи іншого факту. Але особистість розвивається тоді, коли може стверджувати про ті чи інші судженнях з точки зору фактажу. Сьогодні ми розкриємо декілька популярних міфів, які здаються нам істиною ще зі шкільної дошки.

Міфи, які ми приймаємо за правду: 10 оман з самого дитинства

1. Тільки людський вид на планеті має розум.

Заведено вважати, що саме людина — єдиний носій інтелекту. Однак численні дослідження вчених довели, що задатки розуму містить мозок трьох видів мавп, дельфінів, слонів і сорок. Наприклад, ці тварини здатні впізнавати себе в дзеркалі.

2. Середньовіччя — епоха, коли 30-річні вже вважалися людьми похилого віку.

Цей міф виник через статистичної некоректності. Річ у тому, що в середні століття був дуже високий рівень дитячої смертності, що неабияк псувало загальну статистику тривалості життя. Ті, хто доживав хоча б до 5 років, на думку дослідників, цілком могли розраховувати на ще приблизно три десятиліття життя. Тривалість життя тоді дійсно була невеликою, але про 20-річних "старих" говорити не доводиться.


3. Франкенштейн — НЕ ходячий мрець, а прізвище вченого, який створив чудовисько з останків мертвих людей.

Це вигаданий персонаж в романі Мері Шеллі. У самій книзі результат божевільних експериментів Віктора Франкенштейна був безіменним.4. Не обов'язково знати групу своєї крові, щоб отримати переливання в екстреній ситуації.

Медики обов'язково попередньо проводять аналіз групи і резус-фактора крові, щоб вирахувати точний аналог вашого біоматеріалу.

5. Споліскувати рот водою після чищення зубів — значить, знижувати корисний ефект пасти.

Потрібно просто випльовувати надлишки зубної пасти, а не полоскати рот водою. Проведене у Швеції серед 4-7-річних дітей дослідження показало, що в групі, в якій після чистки зубів рот не полоскали і протягом 30 хвилин після цього утримувалися від прийому їжі, після 3-х років зуби були на 26% більше здоровими, ніж в контрольній групі.


6. Хамелеон змінює колір зовсім не під навколишнє середовище.

Рептилія не змінює своє забарвлення залежно від того, що її оточує. Для таких здібностей і оцінювання обстановки у неї банально не вистачає розумових здібностей. Хамелеон змінюється в залежності від емоційного стану: голод, страх, втома, сон.


7. Наполеон Бонапарт був маленького зросту.

Міф виник багато в чому через плутанину із заходами довжини (англійська дюйм менше французького), і зріст полководця в 5 футів 2 дюйми в англійській пресі розуміли як приблизно рівний 157 см, а не 168, як було насправді.

8. Щоб написати заяву про зникнення людини, не потрібно чекати 24 години або три дні.

Написати заяву про те, що ваш близький пропав, можна в будь-який момент. У разі якщо черговий відмовляється прийняти заяву, громадяни мають право зателефонувати за номером "102" і повідомити оператору про цей інцидент.


9. Золота рибка має пам'ять в десятки секунд.

Насправді вчені довели, що цей милий вид акваріумних риб може запам'ятовувати місцевість і особи господарів на місяці. Не потрібно недооцінювати рефлекси деяких істот, які здаються нам примітивними.


10. Люди з порушенням психічного здоров'я небезпечні для суспільства.

Насправді такі люди набагато частіше стають жертвами насильства і більше потребують захисту суспільства, ніж навмисного відкидання.

Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!