Рубрики
МЕНЮ
Кунец Дарья
Сидр сьогодні популярний не менше за пиво, але відрізняється свіжістю смаку, легкістю та простотою розуміння напою. Сидр здатний не лише порадувати смакові рецептори, а й принести певні користі для здоров'я, завдяки своїм натуральним компонентам і властивостям.
Портал "Коментарі" розповідає, як приготувати домашній яблучний сидр, які сорти яблук обрати та чому цей напій вартий уваги.
Сидр, напій, який отримують шляхом бродіння яблук, має давню історію – перші згадки про його вживання зустрічаються в працях літописців ще до нашої ери. Хоча деякі джерела стверджують, що сидр походить з Німеччини, Франції чи Іспанії, переконливих доказів цьому немає.
Цікаво: існує легенда, що сидр був винайдений королем франків Карлом Великим, який нібито випадково сів на мішок перестиглих яблук, розчавив їх і отримав цей напій. Хоча ця історія має сумнівний характер, вона додає чарівності легендарному напою.
Сидр виготовляють не лише з яблук, але й з груш і рідше з айви. Яблучний сидр так і називається – сидр, тоді як грушевий відомий під назвою перрі. Сидр з айви – найменш поширений, але цікавий варіант.
Сидр отримують шляхом бродіння, як натуральним способом, так і з додаванням дріжджів. Натуральне бродіння триває в 2-2,5 рази довше, і навіть незначні зміни в температурному режимі можуть призвести до псування продукту.
Тому пропонуємо спростити процес і приготувати яблучний сидр за швидким рецептом з дріжджами, який не потребує особливих знань і зусиль.
Інгредієнти для 3 літрів напою:
Яблука – 4 кг
Пресовані дріжджі – 6 г
Цукор – 4 ст. л.
Виберіть яблука будь-яких сортів, ідеально, якщо вийде змішати кислі та солодкі в співвідношенні 1:2. Наріжте яблука на шматочки, щоб вони легко проходили в соковидавлювач. Отриманий сік можна розбавити водою до 3 літрів, якщо він вийшов занадто густий.
У банку з соком додайте 4 ст. л. яблучної макухи, розкришені дріжджі та цукор, перемішайте. Накрийте банку марлею або тканиною, що добре пропускає повітря, і залиште в темному місці на добу.
Потім надіньте і закріпіть на шийці банки гумову рукавичку, зробивши в ній прокол голкою для випуску повітря. Протягом 2-3 днів рукавичка повинна надутися, а потім спуститися і впасти. Після цього закрийте банку і залиште в темному місці на 2-3 тижні.
Після завершення бродіння процідіть сидр і насолоджуйтесь ним охолодженим при температурі 7-10 градусів. Зберігати такий сидр можна в холодильнику до місяця.
Корисні властивості сидру:
Сидр містить фенольні сполуки, які мають антиоксидантні властивості. Вони допомагають захистити клітини від пошкодження вільними радикалами, уповільнюючи процеси старіння. Завдяки природним кислотам і ферментам, сидр сприяє поліпшенню травлення та може допомогти при деяких проблемах зі шлунком. Фітонутрієнти, що містяться в яблуках, можуть зміцнювати імунну систему, захищаючи організм від різних інфекцій.
Сидр може допомогти прискорити виведення токсичних речовин з організму та нормалізувати обмін речовин, що сприяє зниженню ваги. Як правило, сидр має низький рівень алкоголю (близько 4-6%), що робить його менш шкідливим порівняно з іншими алкогольними напоями за умови помірного вживання.
Шкідливі властивості сидру:
Попри низький рівень алкоголю, надмірне споживання сидру може призвести до алкогольної залежності та пов'язаних із цим проблем, як-от порушення роботи печінки та серцево-судинної системи. Сидр містить калорії, особливо якщо до нього додається цукор. Це може сприяти набору ваги, якщо вживати його у великих кількостях.
Через вміст цукру, особливо в підсолоджених варіантах сидру, його вживання може підвищити рівень глюкози в крові, що небезпечно для людей із діабетом. Як і інші кислі напої, сидр може пошкоджувати зубну емаль, сприяючи розвитку карієсу.
Сидр можна вживати дорослим, які не мають проблем зі здоров'ям, пов'язаних з алкоголем чи цукром. Якщо вживати сидр у помірних кількостях, він не завдасть шкоди фігурі. Якщо немає алергії на яблука чи інші інгредієнти сидру, його можна безпечно вживати.
Через вміст алкоголю навіть у невеликих кількостях сидр не рекомендований вагітним і жінкам, що годують немовля. Через наявність алкоголю сидр може погіршити стан людей із захворюваннями печінки. Через вміст цукру сидр може підвищити рівень глюкози в крові, що небезпечно для людей з діабетом. Кислі напої можуть подразнювати шлунок і спричиняти дискомфорт у людей із виразковою хворобою або гастритом.
Через вміст алкоголю сидр не підходить для осіб, молодших за 18 років.
Новини