Рубрики
МЕНЮ
Кунец Дарья
Православні віруючі продовжують тримати Великий піст 2024 року, протягом якого виключається вживання продуктів тваринного походження. Однак, можна насолоджуватися смачним та різноманітним харчуванням навіть без м'яса, молочних продуктів та яєць. Під час посту обмежується вибір продуктів, але не обмежуються можливості приготування їжі. Смачні обіди та вечері можуть бути приготовлені з широкого асортименту овочів, фруктів, круп та інших доступних продуктів. Меню на всі сім тижнів посту можна скласти з різних страв, комбінуючи їх на власний розсуд. На безлічі ресурсів можна знайти різноманітні рецепти для пісної кухні – від простих до складніших, від других страв до салатів. Багато з них мають покрокові рецепти, які полегшують процес приготування.
Під час Великого посту особливо популярні різноманітні супи, оскільки вони сприяють легкому засвоєнню в умовах обмеженого раціону. Це можуть бути пісний борщ, цибульний суп, або овочеве рагу, приготовлене на олії з додаванням води — такі страви будуть ароматними та ситними, а різні приправи надають їм особливого смаку. Також популярністю користуються різні салати, овочеві гарніри, каші та інше.
Портал "Коментарі" зібрав вісім ситних та повністю пісних рецептів, які можна приготувати як у будній день, так і на святковий стіл.
Інгредієнти:
Молодий шпинат – 75 г
Авокадо — 2 шт
Червона цибуля — 150 г
Помідор черрі — 250 г
Батат — 900 г
Кінза — 50 г
Очищене насіння гарбуза — 30 г
Лайм — 2 шт
Оливкова олія — 20 мл
Мед — 2 ст.л
Перець чилі пластівцями – 1/2 ч.л.
Сіль за смаком
Батат загорнути у фольгу і запекти в духовці, розігрітій до 180 градусів протягом 40 хвилин. Цибулю нарізати кільцями, помідори чері навпіл. Запечений батат відокремити від шкірки ложкою і порубати ножем. Кинзу грубо нарубати. Авокадо очистити та нарізати смужками. Для заправки видавити сік з лаймів і змішати з оливковою олією, медом, пластівцями чилі і сіллю за допомогою віночка. Поєднати всі інгредієнти, добре перемішати. Дати салату трохи постояти, щоб смаки поєдналися. Подавати, посипавши смаженим гарбузовим насінням.
Інгредієнти:
Вода – 500 мл.
Борошно пшеничне — 250 г.
Цукор – 3 стол.л.
Соняшникова олія — 2 стол.
Сода харчова – на кінчику ножа.
Сіль – 0.5 чайн.л.
Доведіть воду до кипіння і дайте охолонути до кімнатної температури. Просійте борошно через сито і додайте сіль з цукром. Поступово вливайте воду в борошно, акуратно перемішуючи, щоб уникнути грудок. Для зручності можна використовувати блендер. Консистенція тіста має нагадувати рідку сметану.
Дайте тісту відпочити протягом 15 хвилин, потім додайте до нього три ложки олії. Розігрійте сковороду та змастіть олією. Смажте кожен млинець по 1-2 хвилини з кожного боку. Готові млинці накрийте кришкою від сковороди, щоб уникнути обвітрювання країв. З вказаних інгредієнтів вийде приблизно 12 млинців.
Інгредієнти:
Біла квасоля — 100 г
Картопля — 300 г
Вода – 2 л
Томатна паста – 1 ст. л
Морква — 1 шт
Цибуля — 1 головка
Часник — 2 зубчики
Петрушка — 2 гілочки
Рослинна олія — 40 мл
Лавровий лист — 1 шт
Сіль за смаком
мелений чорний перець — за смаком
Квасолю залити холодною водою та залишити на ніч. Злити воду з квасолі, висипати її в каструлю, залити двома літрами води та варити до готовності. На це може піти від 30 хвилин до півтори години залежно від сорту. Нарізати картоплю невеликим кубиком і додати до квасолі, туди ж кинути лавровий лист і варити 15-20 хвилин. Нарізати цибулю та моркву дрібним кубиком. На сковороді розігріти олію, обсмажити спочатку цибулю до прозорості. Додати в сковороду моркву та обсмажувати, помішуючи, 5-7 хвилин. Додати до сковороди томатну пасту, перемішати і смажити ще 2-3 хвилини. Додати овочеву засмажку до квасолі з картоплею та варити ще 3–5 хвилин. Подрібнити петрушку, додати в готовий суп. Посолити і поперчити до смаку. Додати роздавлений через прес часник. Накрити суп кришкою та дати йому настоятися 5–10 хвилин.
Інгредієнти:
Стигле авокадо – 1 шт.
Червона цибуля — 1 шт.
Гострий перець (за бажанням) – 0.5 шт.
Часник — 1 зубчик
Лимон – 0.5 шт.
Соняшникова олія нерафінована – 1 ст.л.
Кинза або петрушка – 1 гілочка.
Гуакомоле — це легка у приготуванні та корисна закуска на основі авокадо. Важливо вибрати стиглий і м'який на дотик авокадо. Очистіть його від шкірки, видаліть кісточку та розімніть м'якоть вилкою.
Часник, червону цибулю та гострий перець поріжте якомога дрібніше. Змішайте їх з авокадо, додайте лимонний сік, олію та дрібно нарубану кінзу. Перемішайте все до однорідності, посоліть і поперчіть до смаку. Зберігайте у холодильнику не більше 4 днів.
Інгредієнти:
Вода – 130 мл.
Сіль – 0.5 ч.л.
Соняшникова олія – 4 ст. ложки.
Борошно – 250 г.
Печериці – 300 г.
Цибуля — 1 шт.
Сіль, перець за смаком.
Просійте борошно за допомогою сита на робочій поверхні. Посипте сіль і додайте олію. Далі доведіть воду до кипіння і обережно (щоб уникнути опіків) додайте її до борошна. Спочатку ретельно перемішуйте тісто ложкою, потім вимішуйте його руками. Сформуйте з нього велику кулю і залиште на 30 хвилин для відпочинку.
Дрібно наріжте гриби та цибулю, потім обсмажте їх на сковороді з додаванням олії до повної готовності. Розділіть тісто на 10 рівних частин і розкачайте кожну з них у тонке коло. На половину кожного кола викладіть приготовлену грибну начинку, потім складіть чебуреки навпіл і притисніть краї. Обсмажуйте їх на сковороді з маслом по 1-2 хвилини з кожного боку або запікайте в духовці при температурі 180°С протягом 10 хвилин.
Інгредієнти:
Картопля – 1,5 кг.
Гриби – 200 р.
Овочева суміш заморожена – 200 г.
Цибуля — 1 шт.
Морква – 1 шт.
Часник — 2 зубчики
Соняшникова олія – 4 стіл. л.
Зелень до смаку.
Сіль, перець, спеції на смак.
Очистіть картоплю, наріжте її та зваріть до готовності. Розітріть варену картоплю в пюре з невеликою кількістю води. На сковороді обсмажте цибулю, часник, моркву та овочеву суміш до золотистого кольору (овочі вибирайте на свій смак). Змастіть форму для випікання олією та викладіть у неї половину пюре. Потім рівномірно розподіліть обсмажені овочі та додайте другу половину пюре. Запікайте протягом 30 хвилин при 180°, доки на верхній частині запіканки не з'явиться золотиста скоринка.
Для зменшення калорійності страви можна варити овочі, а не обсмажувати їх.
Інгредієнти:
Капуста – 700 г.
Гриби (за бажанням) – 200 р.
Цибуля — 100 р.
Манка – 50 г.
Борошно – 1 ст.л.
Часник — 2 зубчики
Спеції, сіль, перець за смаком.
Соняшникова олія для смаження — 2 стол.
Томатна паста – 2 ст.л.
Вода для соусу – 300 мл.
Для цієї страви підійде як звичайна білокачанна, так і пекінська капуста. Дрібно наріжте цибулю та обсмажте її на сковороді з олією до золотистого кольору, приблизно 5 хвилин. Потім додайте дрібно нарізані гриби і смажте ще 3-5 хвилин.
У великій каструлі доведіть воду до кипіння та додайте сіль. Наріжте капусту великими шматками і покладіть в киплячу воду. Варіть капусту до напівготовності приблизно 12 хвилин. Відкиньте готову капусту на друшляк, щоб злити зайву воду, потім подрібніть блендером. Додайте манку, борошно, часник, спеції до капустяної маси. Посоліть і поперчіть до смаку. Потім додайте обсмажені гриби із цибулею.
Розігрійте сковороду з маслом і викласте на неї капустяні котлети. Обсмажуйте котлети по 4-5 хвилин із кожного боку на середньому вогні.
Інгредієнти:
Пшеничне борошно — 500 г
Вода – 250 мл
Оцет 9% – 3 мл
Рослинна олія — 60 мл
Сіль – 9 г
Зелені яблука – 1,3 кг
Цукор — 200 г
мелена кориця — 5 г
Світла родзинка — 150 г
Всипати в чашу міксера борошно, що просіює, додати воду, оцет, рослинне масло і сіль. Почати замішувати насадкою-гаком на невеликій швидкості протягом 5 хвилин. Потім збільшити швидкість до середньої та замішувати протягом 10 хвилин. Тісто має бути еластичним та відходити від стінок чаші. Готове тісто накрити плівкою та прибрати в холодильник на 3 години. Яблука очистити від шкірки та вирізати серцевину. Нарізати яблука невеликими кубиками. Перекласти нарізані яблука на лист з пекарським папером і поставити в духовку, розігріту до 180 градусів, на 10-15 хвилин. Потім дати їм охолонути. Тісто розділити на три частини, для штруделю знадобиться лише третина тесту, інше можна заморозити до наступного разу. Шматок тесту трохи розтягнути, підпиляти стіл борошном і розкотити його максимально тонко, щоб він був прозорим. Розтягнути тісто прямокутний пласт. Змішати яблука із ізюмом, цукром та корицею. Викласти начинку на тісто з довгого боку прямокутника і акуратно загорнути в рулет, не стискаючи щільно. Краї тіста підрізати чи підвернути під штрудель. Розстелити поруч із штруделем вафельний рушник, перекотити на нього штрудель і перенести його на деко з пергаментом. Запікати 20-25 хвилин при 240 градусах. Якщо штрудель швидко підрум'янився зверху, зменшити температуру до 180 градусів та продовжити запікати до закінчення зазначеного часу. Готовий штрудель дати охолонути, перш ніж нарізати його. При подачі посипати цукровою пудрою.
Новини