Головна Новини Дозвілля психологія Завдяки цьому ви швидко себе опануєте у критичних ситуаціях: поради ізраїльських психологів
commentss НОВИНИ Всі новини

Завдяки цьому ви швидко себе опануєте у критичних ситуаціях: поради ізраїльських психологів

Попри те, що ці методи можуть здаватися, на перший погляд, незначними, вони виявилися дуже корисними.

27 березня 2025, 14:30
Поділіться публікацією:

Ізраїльські психологи розробили кілька простих, але ефективних технік для швидкого повернення до нормального стану під час кризових ситуацій.

Завдяки цьому ви швидко себе опануєте у критичних ситуаціях: поради ізраїльських психологів

Фото: з відкритих джерел

Попри те, що ці методи можуть здаватися, на перший погляд, незначними, вони виявилися дуже корисними, зазначає Київський інститут гештальта і психодрами у соцмережах.

1.    Випийте невелику кількість води маленькими ковтками або хоча б зволожте рот. Це допомагає повернутися до реальності.

2.    Потріть або доторкніться до будь-якої доступної поверхні. Контакт із реальною поверхнею допомагає заземлитися. Спробуйте детально уявити текстуру предмету — чи він холодний, шорсткий, або гладкий? 

3.    Огляньте навколишній простір і зосередьтеся на його деталях. Це допомагає позбутися відчуття "тунельного зору", коли в стресових ситуаціях ми починаємо фокусуватися тільки на одному предметі.

4.    Назвіть шість кольорів, які ви зараз бачите навколо. Знайдіть п’ять найбільших предметів, п’ять найменших, а також п’ять з різною текстурою. Це допомагає повернутися до реальності.

5.    Порахуйте від 20 до 0 голосно. Ця техніка допомагає стабілізувати дихання. Зворотний підрахунок активує важливі частини мозку, а перед лічбою потрібно зробити довгий видих.

6.    Оцініть температуру в кімнаті та на своєму тілі. Це допомагає повернути увагу до власних відчуттів. У стресі чутливість до температури часто зникає, тому варто усвідомлено перевірити, чи вам холодно, чи тепло.

7.    Притисніться до стіни або спробуйте зосередитися на контакті з нею. Це створює відчуття зовнішньої опори. Ви також можете спробувати зробити відтискання від підлоги або уявити, як "забиваєте цвяхи" п’ятами.

Раніше портал "Коментарі" писав, що тривога є природною реакцією організму на стресові ситуації, будь-то фізичні, емоційні або психологічні фактори, які можуть викликати різноманітні реакції. Вона може проявлятися як фізіологічні симптоми, такі як пришвидшене дихання або потовиділення; емоційні — гнів чи занепокоєння; або поведінкові зміни, наприклад, у звичках харчування чи сну.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини