Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
У нашій країні триває війна, від якої вже постраждали багато людей — вони втратили роботу, близьких, будинок. На своїй сторінці в Instagram психолог Анна Панфілова розповіла, як правильно розмовляти з такими людьми, щоби висловити свою підтримку.
Що не варто казати людям, які постраждали від війни (фото з відкритих джерел)
Не кажіть, що розумієте, що пережила людина
Безумовно, війна змінила життя всіх українців, розділивши її на "до" та "після", але кожен зазнає різних втрат і перебуває у різному стані. Вираз, що ви розумієте переживання іншої людини може виглядати лицемірством. Натомість можна сказати "Те, що тобі довелося пережити, жахливо. Мені дуже шкода, що ти був змушений пройти через це".
Не ігноруйте тему війни
Потрібно прийняти той факт, що в нашій країні відбуваються бойові дії, від яких страждають сотні людей. Замовчування цієї теми, навіть якщо вам здаватиметься, що слова зайві, не принесе користі. Людині, яка пережила жахливу подію, важливо, щоб її досвід визнали, щоб її вислухали й допомогли впоратися з емоціями.
Не давайте оцінок тому, що людина зробила чи не зробила, і тому, що вона відчуває
Відмовтеся від фрази: "Треба було відразу виїхати" або "Радуйся, що ти вижив". Можливо, людина і так корить себе за те, що зробив недостатньо, а такими фразами ви посилите її моральний стан.
Не узагальнюйте – "Всім нам погано"
Не варто порівнювати ситуації людей та перемикати фокус уваги на себе. Якщо хтось вирішив з вами поділитися історією, вислухайте його і висловіть свою підтримку. Зараз не той період, щоб дорівнювати втратами.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, чи втомилися українці від війни і як почуваються: результати дослідження.
Новини