Головна Новини Дозвілля психологія Не просто втома: три причини виникнення ліні
commentss НОВИНИ Всі новини

Не просто втома: три причини виникнення ліні

Лінь є підсвідомою реакцією організму

18 березня 2021, 14:45
Поділіться публікацією:

Мабуть, кожна людина стикалася з лінню, психологи навіть характеризують її, як шкідливу звичку. Лінь — це відсутність бажання що-небудь робити й частіше за все вона виникає у відповідь на перевтому. Але є й інші причини її появи. Які саме?

Не просто втома: три причини виникнення ліні

чому виникає лінь (фото з відкритих джерел)

Незадоволені потреби

У людини є справжні бажання, а є ті, які вона повинна виконати. І якщо кількість необхідних починає перевищувати кількість дійсно бажаних, то рівень нашої енергії падає, а емоційний підйом йде. В результаті, з'являється лінь і ми шукаємо приводи, щоб нічого не робити. Щоб це виправити, почніть робити те, що приносить вам радість.

Непосильне завдання

Лінь може виникнути й в той момент, коли потрібно сісти та виконати складне завдання, або воно просто може вам таким здаватися. Людину долає страх, занепокоєння, невпевненість у своїх силах і організм тут же починає реагувати млявістю, відсутністю настрою, сонливістю. І сконцентруватися просто неможливо. У таких випадках, потрібно зрозуміти, що саме ви не хочете робити, і спробувати все ж почати рухатися до виконання завдання. Важливо робити це дрібними кроками, хвалячи себе за кожне невелике досягнення на шляху.

Тривожність

Коли людина переживає за щось, що потрібно зробити не просто зараз, а в майбутньому, але при цьому вже відчуває почуття страху і тривоги, то мозок отримує певний сигнал. Він починає "сподіватися", що це не трапиться, і весь організм як би сповільнюється в очікуванні. В результаті з'являється лінь, яка не дає нормально виконувати роботу і лише посилює невпевненість в успіху. Визначивши проблему, яка дає почуття тривоги, важливо морально готуватися до неї, спробувати пояснити собі, що в немає нічого страшного.

Існує методика "від зворотного" — потрібно в фарбах уявити подію і її найстрашніші можливі наслідки. По-перше, це дає пропрацювати страх і потім, в реальності він, як правило, стає менше. По-друге, часто, поки ми все представляємо, ми вже починаємо розуміти, що нічого такого  страшного статися просто не може.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, передається чи лінь у спадок.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини