Головна Новини Дозвілля психологія 10 способів впоратися зі стресом - поради експертів з психічного здоров'я
commentss НОВИНИ Всі новини

10 способів впоратися зі стресом - поради експертів з психічного здоров'я

Поради, які допоможуть вам провести 2022 рік спокійніше

13 січня 2022, 16:47
Поділіться публікацією:

Ми всі хочемо бути кращою, менш напруженою версією себе в новому році. Це непросте завдання, особливо в умовах пандемії. На щастя, існує низка порад від експертів Fox News, яких ви можете дотримуватися, щоб зробити життя спокійнішим та щасливішим в новому році. 

10 способів впоратися зі стресом - поради експертів з психічного здоров'я

Якщо ви відчуваєте стрес, візьміть ручку та папір і почніть писати - Fox News

1. Відпрацюйте навик "СТОП"

Це розумна стратегія, яку поділяє доктор Сабріна Романофф, клінічний психолог і професор Університету Єшива в Нью-Йорку.

"Зупинитися" означає: "Зроби крок назад; "Поспостерігай"; "Продовжуй діяти з розумом. Коли емоції перемагають, ви можете виявити, що дієте імпульсивно. Коли ви реагуєте імпульсивно, ви не встигаєте використовувати свій арсенал навичок", — пояснює експерт.

Коли ви опиняєтеся на межі чогось або відчуваєте, що панікуєте, використовуйте слово "СТОП", щоб відновити контроль над ситуацією.  

2. Скористайтеся технологією "TIP"

Доктор Романофф також рекомендує використовувати "TIP": інтенсивні аеробні вправи, ритмічне дихання та розслаблення м’язів". За її словами, кожна з цих технік має ефект швидкої зміни моделі біологічної реакції на стрес.

"У свою чергу, вони призводять до зниження вашого емоційного збудження. Ці навички працюють як ліки швидкої дії", — зазначає експерт.

3. Занурте обличчя в холодну воду 

Просто спробуйте занурити обличчя в холодну воду, і ви будете здивовані, як швидко це охолоджує й ваш розум. 

"Нахиліться, затримайте дихання і занурте обличчя в миску з холодною водою на 60 секунд. Цього зазвичай достатньо, щоб викликати "рефлекс пірнання". Чим холодніше вода і чим довше занурення, тим краще технологія працює", — пропонує Романофф. 

4. Виходьте на вулицю в світлий час доби

На вулиці може бути холодно, але вихід на свіже повітря все одно важливий для вашого психічного здоров’я. 

"Невелика кількість годин, проведених на вулиці, може негативно вплинути на ваш настрій", — стверджує Дорін Маршалл, віце-президент із залучення до місії Американського фонду запобігання самогубствам (AFSP). 

Маршалл рекомендує проводити щонайменше 30 хвилин щодня на свіжому повітрі.

5. Спілкуйтеся з іншими, якщо почуваєтеся самотніми

Пандемія повністю змінила наш спосіб спілкування, і мільйони людей борються з почуттям ізоляції. 

"Досить великі шанси на те, що ви не самотні, почуваючись самотніми, і, якщо ви поділитеся своїми почуттями, можете дати іншим можливість зробити те ж саме", — каже Маршалл. 

Спілкуватися з людьми може бути трохи незручно, але спробуйте надіслати три електронні листи на тиждень комусь, кого ви давно не чули, або щотижня телефонуйте близькій людині, щоб перевірити, як у неї справи. 

6. Визначте свої тригери

"Найефективніший спосіб зменшити стрес – це почати застосовувати методи зниження стресу, як тільки ви дізнаєтеся, що переживаєте стрес. Для цього важливо визначити тригери, які можуть викликати стрес, щоб краще підготувати себе до боротьби зі стресом", – каже Лін Стернліхт, терапевт і співзасновник Family Addiction Specialist. 

Тригери відрізняються залежно від людини, але це можуть бути певні люди, місця, речі, продукти (кофеїн часто є винуватцем), діяльність, час року або час доби. 

7. Не напружуйтеся через дрібниці 

Якщо пандемія чомусь навчила нас, так це тримати наші щоденні, повсякденні проблеми в перспективі.

"Нас надто часто напружують дрібниці, щоденні клопоти. Нам потрібно глибоко вдихнути і запитати себе, чи дійсно те, що нас турбує, має значення в загальній картині. Якщо ні, відпустіть це", — каже Планте. 

Зіткнувшись зі стресовим моментом, ви можете запитати себе, чи пам’ятатимете ці проблеми через два роки, два місяці чи навіть два тижні. Часто відповідь "ні" на всі три сценарії, навіть якщо в даний момент ситуація здається жахливою.

8. Практикуйте прощення

Незалежно від того, чи то образа, яку ви тримаєте десятиліттями, чи близький член сім’ї, який вас дратує, акт прощення – дивовижна річ. 

"Прощення — це потужний тонізуючий засіб для гіркоти, гніву та засмучення. Я визнаю, що це часто нелегко зробити, але ви будете відчувати менше стресу", — каже Планте.

 9. Спробуйте "Метод заземлення" 

"Важлива техніка, щоб зупинити реакцію на стрес, — це заземлитися в теперішньому моменті. Стрес часто викликається переживаннями, які не відбуваються в даний момент, часто випливаючими з минулих чи майбутніх подій і блуканням розуму. Таким чином, заземлення є ефективною технікою для зняття стресу. Існує багато технік, щоб заземлити себе в даний момент", — говорить Стернліхт. 

10. Спробуйте скинути стрес

Ще одна стратегія Штернліхта — акт звільнення, який може допомогти, коли ви чимось стурбовані. 

"Стрес часто є результатом роздумів. Таким чином, корисним інструментом є випустити їх, звільнити думки. ВІзьміть ручку та папір і почніть писати. Можливо, ви захочете записати речі, які вас напружують і зможете визначити, чому вони вас напружують", — ділиться Стернліхт. 

Як повідомляли раніше "Коментарі", ветеринари Києва дають свої рекомендації щодо того, як убезпечити від феєрверків домашніх улюбленців.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини