Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Житель цієї країни п’ять років формував свою колекцію, щоб змонтувати собі відео на згадку, проте вирішив поділитись світлинами і отримав гроші на те, щоб здійснити свою мрію.
Хлопець виставив на аукціон 933 селфі (фото з відкритих джерел)
В перші дні нового року 22-річний індонезійський студент Султан Густаф Аль Гозалі став відомим на ринку NFT через незвичайний проєкт — колекцію з 933 однотипних Селфі, які хлопець відзняв за останні п'ять років. Його роботи в мережі несподівано стали популярними, і тепер зібрання селфі вартує більше мільйона американських зелених.
Цей невеликий особистий проєкт індонезієць почав відзнімати ще в 2017 році.
Аль Гозалі тоді не підозрював про те, що існують невзаємозамінні токени. Хлопець робив селфі кожного дня, аби на церемонії випуску представити таймлапс-відео про те, як він удосконалився за роки навчання. До кінця 2021 року в нього зібралося майже тисяча селфі. На них він беземоційно дивиться в об’єктив камери.
Так само студент з Індонезії познайомився зі світом блокчейн-технологій і криптовалют — і вніс зміни до планів на свою галерею. На початку січня він виставив всю колекцію на біржі OpenSea і призначив ціну за кожне фото — це майже три долари. Першого дня він реалізував вже кілька селфі.
На новацію звернув увагу популярний індонезійський шеф-кухар Арнольд Пурномо. Він розповів про галерею іншим учасникам спільноти, перетворивши ці селфі в локальний мем. Світлини почали масово купувати, шукаючи "найбільш рідкісні" екземпляри, ділитися токенами в Твіттері.
Зараз частина виручки від продажу нараховується автору галереї у так званих ліцензійних відрахуваннях. Так, тільки за сім днів Аль Гозалі заробив понад ста тисяч доларів. Він каже, що вже не планує виставляти нові селфі, а отримані кошти має намір інвестувати для створення власної студії анімації.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували про те, що в Індії молода дівчина вбила себе під час селфі.
Новини