Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
Фото: ichip
Фотографія — ремесло чи творчість?
Фотографія — одна з можливостей самовираження людини, за нею ховається настрій автора, його погляд на ті, чи інші речі. Приступаючи до роботи, ретельно продумайте — який настрій ви хочете подарувати вашим роботам, про що вони розкажуть і що підкреслять? Визначаючись з жанром в фотографії, не бійтеся експериментувати з різними ракурсами і точками зйомки і звертайте увагу на дрібниці — саме вони роблять ваші знімки неповторними.
Якщо вам більше подобається знімати пейзажі, використовуйте в своїй роботі штатив — роботи будуть відрізнятися більшою глибиною різкості, яскравістю і точністю відтінків. Залиште в кадрі щось, за що чіпляється погляд: гілочку на передньому плані, травинку або людину.
Не варто забувати про лінію горизонту — розміщувати її посередині знімка — грубе порушення. Подумки поділіть кадр на три горизонтальні рівні частини. Якщо ви робите акцент на небі — воно повинно займати дві третини знімка, якщо небо має мінімальне значення (ви знімаєте море, гори або архітектуру), то залиште йому одну третю частину.
Якщо ваша пристрасть — портрет, пам'ятайте, що в цьому жанрі головне — очі, саме вони повинні бути "ключовими" і чіткими. Якщо ви знімаєте портрет на повний зріст, тримайте камеру на рівні грудей або талії — так ви уникнете "ефекту коротких ніг".
Знімайте в різний час доби. Гра з різним ступенем освітлення дозволить швидше осягнути таємниці експозиції та розширить горизонти для вашої творчості.
Вчіться на роботах відомих фотографів. Придбайте декілька профільних журналів і спробуйте повторити знімки, які найбільше сподобалися. Не бійтеся когось копіювати — це як в кулінарії — неможливо приготувати дві абсолютно однакові страви.
Новини