Рубрики
МЕНЮ
Гриниченко Дима
Компанії NielsenIQ і Wargaming представили результати першого в історії дослідження гравців у відеоігри в Україні. Згідно з ним, найпопулярнішою грою стала World of Tanks, а найпопулярнішими жанрами — Puzzle, Vehicle Shooter та Shooter.
Фото: Google
Більшість опитаних грає на смартфонах і ПК. Середній вік українського геймера — 31 рік, а основними причинами захоплення відеоіграми стали бажання розслабиться, "вбити час" і відключитися від реальності. Під час пандемії більшість українських гравців стали грати частіше, при цьому їх витрати на відеоігри практично не змінилися.
Найпопулярніші ігри
За результатами дослідження, найпопулярнішою грою в Україні є World of Tanks — 16% респондентів грають в неї частіше за інших ігор, а 26% опитаних мінімум один раз зіграли в гру за останній місяць.
В першу п'ятірку найпопулярніших ігор також входять FIFA20 / FIFA21 (9% респондентів грають найчастіше і 17% — мінімум раз на місяць), Minecraft (8% і 19%), Grand Theft Auto V (7% і 12%) і Counter -Strike: Global Offensive (6% і 14%). Десятку найпопулярніших ігор замикає World of Warcraft.
Найвідомішою грою також стала World of Tanks — шутер знають 81% українських гравців. На другому місці Minecraft з 69% аудиторії, а на третьому — Dota 2 з 68%. В першу п'ятірку в тому числі увійшли FIFA 20 / FIFA21 і World of Warcraft, на десятому місці опинилася League of Legends.
У що грають і на що витрачають
Найпопулярнішими жанрами відеоігор в Україні стали Puzzle, Vehicle Shooter, Shooter і Simulation. Найчастіше в ігри цих жанрів грають 12%, 11%, 10% і 10% гравців відповідно. Час від часу українці в основному грають в ігри жанрів Shooter (38%), Simulation (32%), Action (31%) і Adventure (31%).
Найпопулярнішими жанрами відеоігор, на які респонденти витрачають гроші, є Vehicle Shooter (8%) і Sport (7%). Середні витрати на місяць на ігри цих жанрів становлять 242 гривні і 342 гривні відповідно. Найбільше українські гравці витрачають на ігри в жанрах Fighting і RPG — 433 гривні та 617 гривень в місяць відповідно.
Смартфон і комп'ютер vs. PlayStation і Xbox
Примітно, що 44% українців найчастіше грають на мобільних пристроях, а 40% — на ПК. При цьому ігрову консоль в якості основної платформи використовують тільки 15%. 73% гравців використовують смартфон або планшет для гри час від часу,
ПК і консолі — 68% і 28% відповідно. PlayStation 5 планують придбати 29% респондентів, Xbox Series X / S — 7%, а обидві платформи — 10%. А ось 55% гравців зовсім не планують купувати консолі нового покоління.
Коронавірус і відеоігри
Пандемія коронавируса вплинула на звички гравців України — 56% респондентів стали грати частіше в відеоігри, а рідше — всього 4%. При цьому у 46% гравців, платять за ігри, витрати під час пандемії залишилися незмінними, 31% стали платити більше, а 13% — менше.
Що стосується часу, яке респонденти витрачають на ігри, то 1-3 години за грою в будні проводять 54%, а на вихідних — 43%. У тиждень гравці в середньому грають 4 рази, граючи майже 4 години на вихідні.
Скільки витрачають на ігри
В Free 2 Play-ігри 72% українських гравців грають найчастіше і 88% — час від в ремени. В платні ігри з платної підпискою — 9% і 24% відповідно, а в платні ігри (разова покупка) — 18% і 40% відповідно.
Від 250 до 500 гривень на місяць на ігри витрачає 41% респондентів, ще 30% — до 250 гривень на місяць. 29% гравців витрачає більше 500 гривень на місяць.
Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що в Україні можуть заборонити соціальну мережу Tik-Tok.
Новини