Постійний стрес, неможливість нормалізувати свій життєвий ритм, проблеми на роботі — це далеко не повний перелік факторів, які можуть спровокувати безсоння. Для багатьох людей це може стати справжньою проблемою, з якою доводиться боротися медикаментозним способом. Але якщо у тебе ситуація ще не настільки критична, ми дамо тобі кілька порад, які допоможуть нормалізувати власний сон.
Дотримуйтесь графіка сну
Головною тактикою для досягнення гарного і здорового сну є формування ритму сон-неспання. Якщо ти будеш лягати і вставати в один і той же час, ти нормалізуєш свій сон. Але якщо ти будеш постійно міняти свій режим, то безсоння так і залишиться твоїм постійним супутником.
Не спи після обіду
Якщо тебе починає долати сонливість за кілька годин до відходу до сну, то краще встань і трохи розімнись або прогуляйся. Цілком можна піти помити посуд, приготувати одяг або скласти сумку на наступний день. Якщо ти піддасися спокусі сонливості, то можеш потім прокинутися серед ночі і нормально вже не заснеш.
Не спи допізна
Якщо вже так сталося, що ти заснув пізніше, ніж наказує графік, то не варто надолужувати згаяне за рахунок більш пізнього підйому. Вставай як зазвичай. Ця стратегія дозволяє не порушувати природний ритм сон-неспання. Інакше існує небезпека зіткнутися з проблемою безсоння на найближчі кілька днів.
Правильно розроблений графік допоможе з часом нормалізувати сон і подолати безсоння. Це добре позначиться на твоєму здоров'ї в цілому. Також видання "Коментарі" розповість, як безсонна ніч впливає на організм.