Головна Новини Дозвілля фільми і серіали Історикиня "знищила" фільм "Гладіатор 2" через історичні помилки: "Повна голлівудська фігня"
commentss НОВИНИ Всі новини

Історикиня "знищила" фільм "Гладіатор 2" через історичні помилки: "Повна голлівудська фігня"

Історикиня знайшла щонайменше три помилки у фільмі Рідлі Скотта "Гладіатор 2", і це лише в трейлері.

13 листопада 2024, 16:20
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot









Фільм "Гладіатор 2" ще до прем’єри викликав шквал критики з боку істориків. Професорка Чиказького університету Шаді Барч, фахівчиня зі Стародавнього Риму, гостро розкритикувала фільм, назвавши його "повною голлівудською фігнею" через численні історичні неточності. 

Історикиня "знищила" фільм "Гладіатор 2" через історичні помилки: "Повна голлівудська фігня"

Кадр з трейлеру "Гладіатор 2"

Шаді Барч розглянула кілька сцен у трейлера, де помітила кричущі розбіжності з історичними реаліями. Одним з основних пунктів критики стала сцена з затопленим Колізеєм, де у воді плавають акули. Історикиня визнала, що римляни іноді заповнювали Колізей водою для постановок морських битв, проте, за її словами, римляни не знали про існування акул і точно не могли використовувати їх у своїх виставах.

Інша помилка стосується перегонів на носорогах, зображених у трейлері. Барч зазначає, що хоч римляни й використовували тварин у боях, немає жодних свідчень, що гладіатори їздили на носорогах. Крім того, показані носороги належать до виду, про існування якого не було відомо в Стародавньому Римі.

Також Барч особливо обурилася сценою з газетою, яку читає один з персонажів у кафе. Як пояснює історикиня, дія фільму розгортається близько 1200 років до винайдення друкарського верстата, а в Стародавньому Римі не існувало паперових газет. За її словами, римляни дійсно мали систему інформування громадян через Acta Diurna — кам'яні таблички з важливими оголошеннями, які встановлювались в публічних місцях. Однак Барч наголошує, що в Римі не було таких понять, як газета чи навіть кафе.

Це вже не перший випадок, коли режисер Рідлі Скотт стикається з критикою за вільне трактування історичних подій. Наприклад, у фільмі "Наполеон" (2023) було помилково показано сцену, де Наполеон буцімто зруйнував ніс Великому Сфінксу, що не має жодних історичних підтверджень. Проте Скотт неодноразово наголошував, що вважає важливішим створення видовищного кіно, ніж точне відтворення історії.

Новий фільм Рідлі Скотта є продовженням оригінального "Гладіатора" 2000 року. Його події розгортаються через чверть століття після загибелі головного героя, гладіатора Максимуса. У центрі сюжету опиняється Люцій — онук імператора і син Луцилли, який живе на північному узбережжі Африки. Історія охоплює його життя після римського вторгнення, де він змушений стати рабом і згодом відтворює славетний шлях Максимуса.

Прем’єра "Гладіатора 2" запланована в Україні на 14 листопада 2024 року, а у світі — на 22 листопада.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені розгадали секрет самовідновлювального бетону стародавніх римлян.

Також "Коментарі" писали про те, як насправді виглядав імператор Стародавнього Риму Юлій Цезар.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини