Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
У цьому віці малюк вже вміє повзати, самостійно стояти, підтягуючись за поручень ліжечка. Між 10 і 12 місяцями відбувається ще одна захоплююча подія — рухові навички з використанням рук. Наприклад, ви гуляєте зі своїм малюком у колясці, коли він раптом вказує на собаку і верещить.
Дитина ходить. Фото: lifehacker.ru
Моторні навички
Моторні області головного мозку дитини дозрівають з голови до ніг. В першу чергу розвиваються області головного мозку, які керують м'язами голови і шиї. Потім вони беруть на себе управління контролем тулуба, координацією рук. Області мозку, які контролюють ноги, розвиваються останніми.
Захват рукою
У період з 10 до 12 місяців малюк розвиває захват долонею — можливість використовувати великий і вказівний пальці разом, щоб схопити і маніпулювати об'єктами. Вказівка або "тикання" в предмети є попередником цієї важливої події, що свідчить про те, що малюк має можливість переміщати вказівний палець окремо від іншої частини долоні.
До 12 місяців, коли пальці долоні і руки працюють злагоджено разом, малюк повинен вміти будувати двоблокову вежу (потім збивати її), розміщувати маленькі предмети всередині великих і виймати їх. У хорошому настрої ваша дитина може навіть "допомогти" вам одягнути або роздягнути себе, піднявши руки і затиснувши долоні в кулаки. Малюк буде плескати в долоні, коли буде щасливий.
У віці 10-12 місяців ваш малюк також навчиться вставати на ніжки, підтягуючись за поручень ліжечка. Як тільки дитина навчиться вставати, буде важко змусити її сісти. Ви тільки що посадили малюка в його високий стілець для годування, а він вже повернувся і намагається встати. Уміння вставати на ноги самостійно — постійний пріоритет вашої дитини у цей період, оскільки вона практикує балансування в підготовці до перших кроків.
Раніше "Коментарі" писали про секрети виховання енергійного малюка.
Новини