Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
Фото: firestock
Дуже важливо з перших же днів привчати дитину їсти у певні години.
У 5-6 місяців, коли лікар призначить маляті перший прикорм, давайте кашу або пюре тільки з ложки, а не через ріжок. Цей навик допоможе вам перевести дитину до 9 місяців за призначенням лікаря на дитяче харчування і привчити до різноманітної по консистенції та смаковим якостям їжі. Якщо ж прикорм дається дитині через ріжок, у неї утворюється звичка приймати тільки рідку їжу, і вона не зможе отримати все, що необхідно для його нормального фізичного розвитку. У дитини, яка звикла до ріжка, густа їжа або найменша грудочка в ній може викликати блювоту.
Здорові діти, якщо їх правильно годують, зазвичай їдять з апетитом. Дітей, які погано їдять, не слід розважати, намагаючись непомітно скласти в рот їжу, оскільки для її найкращого засвоєння треба, щоб вся увага була зосереджена на їжі.
Не можна годувати дитину насильно! Відмова від їжі зазвичай має свої причини: це може бути викликано хворобою дитини, незвичною обстановкою та іншими обставинами. Якщо дитина не їсть, краще пропустити одне годування, ніж вдаватися до насильства. Насильницьке годування викликає у дитини протест і закріплює негативне ставлення до їжі. При цьому може виникнути блювота, яка, повторившись кілька разів, закріплюється. Годування перетворюється на тортури і для матері, і для дитини.
Під час годування навіть самої маленької дитини необхідно в міру забруднення витирати їй щоки, підборіддя і рот. Дитині, яка звикла під час годування сидіти з "вусами" і "бородою", згодом важко буде засвоїти звичку користуватися серветкою, через те, що забруднені обличчя стане для неї звичайним явищем.
З 7-8-місячного віку потрібно привчати дитину пити з чашки, а 9-10-місячну дитину, якщо у неї вже не менше чотирьох зубів — привчати відкушувати шматочок хліба під час обіду. Частину хліба можна покришити в суп, а невеликий шматочок дати в руки та привчати відкушувати від нього.
Новини