Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Ніхто не може згадати себе у віці немовляти, ці спогади є просто недосяжними. Як вказано в новому дослідженні, справа не у тому, що немовлята не мають спогадів – просто вони не можуть їх відтворити в подальшому житті.
Малюк
У межах експерименту вчені спостерігали за 26 немовлятами віком від 4 до 24 місяців, розділивши їх на дві групи: молодші 12 місяців та ті, кому від 12 до 24 місяців. Дітям демонстрували серію унікальних зображень, щоб відстежити активність гіпокампа – зони мозку, що відповідає за емоції, пам’ять і роботу нервової системи.
За його словами, після короткої паузи малюкам знову показували два зображення – одне знайоме, інше нове. За допомогою відстеження руху очей вчені визначали, наскільки добре немовлята запам’ятали побачене. Якщо дитина довше фокусувалася на знайомому зображенні, це свідчило про наявність пам’яті.
Аналіз результатів показав, що у старших немовлят гіпокамп активніший під час запам’ятовування. Крім того, лише у цієї групи спостерігалася активність орбітофронтальної кори, яка відіграє важливу роль у процесах розпізнавання та прийняття рішень.
Щодо того, чому пам’ять немовлят починає краще працювати після року, дослідники припускають, що це пов’язано з інтенсивним розвитком мозку, включно зі зростанням гіпокампа.
Хоча немовлята не зможуть згадати ці ранні моменти в дорослому віці, вони активно засвоюють нову інформацію, формують очікування від взаємодії з рідними, вивчають властивості предметів і навколишнього світу.
На думку експертів, повторення дій, як-от читання однієї й тієї ж книжки або спів однієї й тієї ж пісні, допомагає малюкам краще запам’ятовувати та зміцнює зв’язок між ними та батьками.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, при яких симптомах у немовлят треба терміново їхати в лікарню.
Новини