Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Подорожі на круїзних лайнерах асоціюються з розкішшю, релаксом і безтурботним відпочинком. Та є одна маловідома деталь, яка може змінити уявлення про відпочинок на морі. Більшість круїзних лайнерів обладнані моргами.
Круїзний лайнер "Ікона морів". Фото: royalcaribbeanpresscenter.com
Кожен великий круїзний корабель це фактично плавуче місто з 3-6 тис. пасажирів, яке залишається на тривалий час у морі та далеко від поселень. Попри те, що йдеться про відпочинок, вік і стан здоров’я деяких мандрівників створює умови, коли потрібно використати морг.
Згідно з даними The New York Times, більшість круїзних лайнерів мають морг місткістю до десяти людей. Це спеціально охолоджене приміщення про яке не афішують. Воно зазвичай розташоване в найнижчій частині судна. Коли на борту стається смерть туриста, його тіло тимчасово перевозять до моргу, а далі забирають у найближчому порту або залишають на лайнері до завершення рейсу. Все залежить від конкретної ситуації, логістики, рішень капітана та медичних служб.
Крім того, круїзні екіпажі мають спеціальні кодові фрази для повідомлення про надзвичайні ситуації. Наприклад, Operation Bright Star (Операція "Яскрава зоря") означає надзвичайну медичну ситуацію. А Operation Rising Star (Операція "Зірка, що сходить") — це сигнал, що один із пасажирів помер на борту круїзного лайнера.
Лікар круїзного лайнера Александар Дурович розповів, що медична служба лайнера подібна до суміші швидкої допомоги і клінікою загальної практики.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що пасажири елітного судна Queen Mary 2 підхопили "вірус круїзного лайнера".
Також "Коментарі" писали, що на найбільшому у світі круїзному лайнері спалахнула пожежа.