Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
В Україні на Різдво вітаються зазвичай фразою "Христос народився!", а у відповідь кажуть: "Славімо Його!". Також інколи говорять: "Вітаю з Різдвом Христовим!". Однак у всьому світі існує кілька варіантів вітань на Різдво, які відображають унікальні мовні та культурні особливості різних країн.
Як вітають з Різдвом різними мовами світу
У Німеччині традиційним святковим вітанням є "Frohe Weihnachten", що означає "Веселого Різдва". Німці святкують Адвент – відлік до Різдва, запалюючи свічки на адвентному вінку та відкривають дверцята на своїх адвент-календарях, щоб щодня діставати маленькі сюрпризи. Кульмінацією різдвяного сезону є радісні свята "Heiligabend" ("Святий Вечір"), коли сім’ї збираються, щоб обмінятися подарунками та розділити святкову трапезу.
Французи елегантно висловлюють свої святкові побажання "Joyeux Noël" ("Щасливого Різдва"). Франція, відома своїми вишуканими різдвяними ярмарками, мерехтливими вогнями та чудовими кулінарними стравами, у яких втілюється дух Різдва. Сім’ї відзначають "Réveillon" – довга вечеря, яка влаштовується ввечері напередодні Різдва, яка зазвичай включає устриці, равлики, фуа-гра та святковий пиріг у формі поліна.
Іспаномовні культури висловлюють побажання щасливого Різдва як "Feliz Navidad". Різдвяні свята в Іспанії та Латинській Америці часто тривають кілька тижнів, починаючи з "Las Posadas" — свята, яке відтворює подорож Марії та Йосипа до Віфлеєму. Кульмінація свята стає Святвечір – "Nochebuena", який передбачає грандіозне застілля з традиційними стравами.
Носії португальської мови вітаючи з Різдвом говорять "Feliz Natal". У Португалії та Бразилії Різдво святкують яскравими вуличними прикрасами, вертепами та популярним "Bolo Rei" — кексом з горіхами та фруктами. У Португалії відбувається "Missa do Galo" – це шанована традиція, коли місцеві жителі починають святвечір із запалювання лампадок у кожному домі, а потім йдуть до церкви, щоб послухати опівнічну месу.
Італійці на Різдво вітаються "Buon Natale". Різдво в Італії – це час чарівних вертепів, святкових ярмарків і пишних бенкетів. "La Vigilia", тобто Святвечір, відзначається щедрою вечерею з морепродуктів
У Польщі різдвяне вітання — "Wesołych Świąt", а Святвечір відомий під назвою "Wigilia". Святкування починається з короткої молитви та розламування різдвяного хліба під назвою "opłatek" на якому присутні тиснення релігійних зображень.
Чеське вітання з радісним Різдвом Христовим – "Veselé Vánoce". У Чехії Різдво святкують святковими ярмарками, прикрашеними деревами та ароматом vánoční cukroví або різдвяного печива. Сім’ї збираються разом на святкову трапезу Святвечір, де їдять коропа та картопляний салат, а потім обмінюються подарунками.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про найдивніші різдвяні традиції у світі: від огірка на ялинці до спалення диявола
Також "Коментарі" писали про несподівану правду про Різдво, адже Ісус народився не 25 грудня.
Новини