Головна Новини Дозвілля відносини Як не зійти з розуму у шлюбі: 5 важливих порад від сімейної терапевтки
commentss НОВИНИ Всі новини

Як не зійти з розуму у шлюбі: 5 важливих порад від сімейної терапевтки

Сімейна терапевтка запевняє, що щасливий шлюб – це не збіг обставин, а результат щоденної взаємодії, поваги та компромісів.

2 квітня 2025, 17:40
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Будь-які стосунки – це робота, і шлюб не є винятком. Ідеальних пар не існує, а конфлікти та труднощі – природна частина спільного життя. Американська терапевтка для пар Ванесса Морган поділилася п’ятьма ключовими правилами, які допомагають її шлюбу залишатися міцним і здоровим. Вона наголошує, якщо застосовувати ці принципи на практиці, можна не лише уникнути емоційного вигорання у стосунках, а й розвивати глибший зв’язок із партнером.

Як не зійти з розуму у шлюбі: 5 важливих порад від сімейної терапевтки

Поради від сімейної терапевтки для щасливого шлюбу. Фото з відкритих джерел

1. Не бійтеся брати паузу у конфліктах

Ванесса Морган запевняє, що всі сваряться і це нормально. Проте важливо не дозволяти суперечкам руйнувати стосунки. Якщо емоції загострюються, варто взяти "тайм-аут". Це не означає, що проблему слід ігнорувати – навпаки, пауза дозволяє охолонути, зібратися з думками й повернутися до обговорення без агресії. Такі перерви допомагають знайти конструктивне рішення навіть у складних ситуаціях.

2. Будьте союзниками, а не критиками

Підтримка у парі – це ключ до успішних стосунків. Ванесса Морган радить ніколи не критикувати партнера на публіці чи в присутності дітей. Приниження та знецінення підривають довіру й створюють у стосунках атмосферу ворожнечі. Натомість слід розвивати культуру взаємної підтримки, адже шлюб – це команда, а не поле бою.

3. Контролюйте власні емоції

Немає ідеальних людей, і кожен час від часу може втратити самоконтроль. Проте звинувачувати партнера у своїх емоціях – токсична практика. Важливо усвідомлювати, що за власні реакції відповідаєте лише ви. Замість того, щоб казати "Ти мене розізлив/ла", краще звернути увагу на свої почуття та знайти здоровий спосіб їх висловити.

4. Приймайте недоліки партнера

"Ми приймаємо свої недоліки", – говорить Морган. Це не означає, що не треба працювати над собою, але важливо пам’ятати: змінити можна лише себе, а не іншу людину. Варто любити партнера таким, яким він є, а не таким, яким хочеться його бачити.

5. Чесність – основа довіри

Без відвертості та щирості неможливо побудувати довготривалі стосунки. Навіть якщо правда болюча, її слід говорити, але з повагою та делікатністю. Сімейна терапевтка запевняє, чесне спілкування допомагає уникнути непорозумінь і зміцнює емоційний зв’язок між партнерами.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про 3 великі неправди, які варто перестати говорити дітям та собі.

Також "Коментарі" писали про 5 червоних прапорців на першому побаченні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини