Головна Новини Дозвілля психологія У якому віці люди найменш щасливі: вчені назвали точні роки
commentss НОВИНИ Всі новини

У якому віці люди найменш щасливі: вчені назвали точні роки

Наукове пояснення кризи середнього віку та її вплив на щастя.

16 лютого 2025, 00:00
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Рівень щастя кожної людини залежить від багатьох факторів, таких як соціально-економічне становище, освіта, робота, сімейний стан та інші. Проте дослідження професора Бланчфлауера показує, що існує певна тенденція, яка спостерігається у різних культурах та країнах. У більшості людей найбільш високий рівень щастя в юності, але потім він падає та досягає свого мінімуму у віці 47,2 року. 

У якому віці люди найменш щасливі: вчені назвали точні роки

Вчені з'ясували найменш щасливий вік в житті людини

Професор Девід Бланчфлауер з Дартмутського коледжу провів дослідження сотні тисяч людей у 132 країнах світу вивчаючи такі показники нещастя як тривога, безсоння, смуток, втома або стрес. Результати показали, що так звана "крива щастя" має форму перевернутої U-подібної кривої. Це означає, що рівень щастя починає знижуватися приблизно з 18 років, досягаючи найнижчої точки у віці 47,2 року у розвинених країнах та 48,2 року у країнах, що розвиваються.

Таким чином Бланчфлауер виявив наукове підґрунтя для періоду, який часто називають "кризою середнього віку". Саме в цей час багато людей починають переосмислювати своє життя, підбиваючи підсумки досягнень та невдач. Це може викликати почуття розчарування, невпевненості та навіть депресії.

Бланчфлауер пропонує кілька пояснень цього явища. По-перше, у молодості люди часто сповнені оптимізму та віри в майбутнє. З роками ж реальність може не завжди відповідати очікуванням, що призводить до розчарування. По-друге, у середньому віці люди часто починають порівнювати себе з іншими, що також може викликати відчуття невдоволення.

Однак дослідження показують, що після 50 років ситуація змінюється, а рівень задоволеності щастям зростає. Це може бути пов'язано зі зміною пріоритетів, коли люди починають більше цінувати здоров'я, стосунки з близькими та інші нематеріальні цінності. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, які регіони в Україні відчувають себе найбільш щасливими.

Також "коментарі" писали про світовий рейтинг щастя за країнами та яке місце у ньому займає Україна.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини