Головна Новини Дозвілля Корисні поради Ворожіння на Маланку: традиції, обряди та способи дізнатися про майбутнє
commentss НОВИНИ Всі новини

Ворожіння на Маланку: традиції, обряди та способи дізнатися про майбутнє

Маланка об'єднала в собі як дохристиянські, так і християнські традиції, ставши важливою частиною української культури

31 грудня 2024, 11:00
Поділіться публікацією:

День коли святкується Маланка, завжди був особливим часом для наших предків. Це була ніч містики та магії, коли дівчата збиралися разом, щоб за допомогою різних ритуалів зазирнути в майбутнє і дізнатися про свою долю. Найпопулярніші ворожіння на Маланку та як їх проводили нижче в матеріалі.

Ворожіння на Маланку: традиції, обряди та способи дізнатися про майбутнє

Фото з відкритих джерел

Маланка має глибоке коріння в українській культурі. Її традиції сягають дохристиянських часів, коли слов'яни вшановували богиню Маланку, яка була пов'язана з родючістю та благополуччям. Згодом, з прийняттям християнства, свято було приурочене до дня преподобної Меланії, що збігалося з язичницьким святом. 

Існує кілька пояснень, чому саме ніч на Маланку вважалася найкращим часом для ворожінь. По-перше, це період між старим і новим роком, коли межа між світами стає тоншою, а вищі сили готові розкрити свої таємниці. По-друге, Маланка асоціюється з водою, яка вважалася символом життя і передбачення. По-третє, в цей час року природа ніби завмирає в очікуванні нового циклу, що створює особливу атмосферу та налаштовує на містичний лад.

На Маланку (в ніч з 31 грудня на 1 січня) українці ворожать, щоб дізнатися про своє майбутнє. Ось декілька популярних способів ворожіння:

  • Ворожіння на паличках: Потрібно підготувати три палички різного кольору: червону, білу та синю. Їх кладуть у коробку, і дівчина по черзі тягне одну паличку тричі. Перший раз визначає, наскільки багатим буде майбутній чоловік: червона — багатий, біла — середній, синя — бідний. Другий раз вказує на зовнішність: червона — красивий, біла — симпатичний, синя — непривабливий. Третій раз розповідає про характер: червона — палка любов, біла — ревнивий, синя — зраджуватиме.

  • Ворожіння на воді: Наповніть миску водою та капніть у неї кілька крапель олії. Спостерігайте, як олія розтікається по воді. Форми, які утворюються, можуть символізувати різні аспекти майбутнього: наприклад, коло — до щастя, лінія — до труднощів.

  • Ворожіння на рисі: Візьміть чашку рису і зі словами "Скажи, долю, чого ж мені чекати: доброго чи злого" загадати бажання і висипати крупу з чашки на стіл. Потім потрібно вибрати з крупинок усі погані й перерахувати їх. Якщо їхня кількість непарна — бажання не збудеться, а якщо парна — то збудеться

  • Ворожіння на воску: Розтопіть віск у посуді, а потім вилити його в чашку з водою. Форми, які утворюються, можуть вказувати на майбутні події або риси характеру майбутнього чоловіка.

  • Ворожіння на варениках: У вареники кладуть сюрпризи: борошно — до мук, квасоля — до дітей, гудзик — до обнови, цукор — життя в майбутньому році солодке, сіль — не дуже, перець — життя з перчиком, нитка — дороги.

Правила ворожіння

Щоб ворожіння було правдивим, потрібно дотримуватися певних правил:

  • Вірити: Важливо вірити в те, що робиш.

  • Спокій: Необхідно створити спокійну атмосферу і зосередитися на своїх бажаннях.

  • Самотність: Ворожити краще в самоті або в колі близьких подруг.

  • Мовчання: Під час ворожіння не можна ні з ким розмовляти.

  • Інтерпретація: Розшифровувати результати ворожіння потрібно інтуїтивно, довіряючи своїм відчуттям.

Нагадаємо, портал “Коментарі” розповідав, що Щедрий вечір – це одне з найдавніших і найулюбленіших українських свят. Хоча за григоріанським календарем його тепер відзначають 31 грудня, коріння цього свята сягають у глибоку давнину. Давайте зануримося в історію Щедрого вечора, дізнаємося про його традиції та звичаї, а також про те, що було заборонено робити в цей день.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини