Скільки має тривати секс насправді: що кажуть лікарі та наука
Секс-терапевти розкривають середню тривалість статевого акту та пояснюють, чому це нормально.
Тривалість сексу – це тема, яку рідко обговорюють відкрито, але яка турбує багатьох. У масовій культурі створилася думка, що чим довше триває секс, тим краще. Проте сучасні дослідження, думки сексологів і лікарів доводять протилежне. Значно важливіше якість сексу, а не його тривалість.
Секс-терапевтка з Філадельфії доктор Соня Майя розповіла у своєму TikTok-блозі про справжню середню тривалість статевого акту, чим здивувала багатьох користувачів.
Більшість чоловіків здатні підтримувати ерекцію лише протягом кількох хвилин перед еякуляцією, що, за словами секс-терапевтки, є цілком нормально. З еволюційної точки зору така "швидкість" навіть має перевагу, адже підвищує ймовірність запліднення.
Подібну думку висловила американська медсестра Клариса Геррер. У своєму блозі вона розповідає, що деякі пари можуть займатися сексом понад годину, але при цьому жоден із партнерів не досягає оргазму. На її думку, головне не тривалість сексу, а взаєморозуміння, комфорт і задоволення обох учасників процесу.
Дослідження Національного інституту здоров’я США 2019 року показує, що чоловіки в середньому досягають оргазму за 5–7 хвилин після початку акту. Інше опитування 2008 року засвідчило, що більшість респондентів вважають ідеальну тривалість сексу без прелюдії від 7 до 13 хвилин.
Щодо жінок, то за даними дослідження 2020 року, вони найчастіше відчувають оргазм на 13-й хвилині сексу. У висновках йдеться, що важливу роль у задоволенні відіграє не тільки сам статевий акт, а й уважність до партнера, якісна прелюдія та емоційна близькість.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що буде з організмом, якщо рік не займатися сексом.
Також "Коментарі" писали, що сексологиня зруйнувала 5 міфів про секс, у які вірять українці.