3 види ягід, які небезпечно їсти щодня

Влітку ми активно налягаємо на фрукти та ягоди, щоб «запастися вітамінами». Але запастися однак не вдасться, а нашкодити організму, якщо не знати міри, дуже легко

Фрукти і ягоди на сніданок, обід і вечерю – дехто готовий на них жити впродовж літа, розраховуючи підвищити імунітет і схуднути. Однак досягти цього точно не вдасться. Особливо якщо своїми фаворитами оберете не те, що треба.

ВИНОГРАД

У нього є беззаперечні плюси, до яких, у першу чергу, можна зарахувати антиоксиданти – ресвератрол і флавоноїди, які попереджують ризик онкологічних захворювань. Виноград має антибактеріальні властивості, розріджує кров і знижує вірогідність утворення тромбів, регулює метаболізм, виводить важкі метали і радіоактивні з’єднання. А ще він один з найсолодших фруктів: в 100 грамах ягід міститься майже 18 грам цукру. Моносахариди, що входять до складу винограду, засвоюються миттєво. Це означає, що якщо їсти його щодня, не встигнеш і оком моргнути, як ваги покажуть зайві кілограми.


ЧОРНА СМОРОДИНА

Всі знають, що вона ефективна під час простудних захворювань: у жмені ягоди міститься практично добова доза вітаміну С. Більше того, дослідження показали, що смородина може пригнічувати активність вірусів, у тому числі – грипу та герпесу. Проте через надмірну кількість органічних кислот її не вносять до списку ягід, яких чим більше з’їси, тим краще. Вона подразнює слизову шлунку, тому якщо є проблеми зі шлунково-кишковим трактом (виразки, гастрит), може викликати загострення. Окрім того в смородині міститься кумарин, який в парі з вітаміном С чудово розріджує кров. Але якщо його доза надто велика, він здатен спровокувати відрив тромба.


АГРУС

Низькокалорійний, підвищує імунітет і прискорює обмін речовин, містить каротини, пектини, купу мікроелементів і дозволяється дітям, починаючи з семи місяців. Але це не означає, що їсти аґрус можна від душі. Хоча на смак він досить солодкий, до його складу входить у великій кількості фолієва та яблучна кислоти, які при підвищеній кислотності шлунку та проблемах шлунково-кишкового тракту не рекомендуються. А ще аґрус провокує метеоризм, тому зловживати ним не рекомендується.

Загалом лікарі радять не переїдати навіть "безпечних" ягід і фруктів, аби не перевищувати добову порцію фруктози. Інакше вона може призвести до порушення обміну речовин і зайвої ваги. 150-200 грамів на добу для жінок, 200-250 грамів для чоловіків – оптимальний варіант.

Раніше "Коментарі" писали, з якого напою почати день, щоб зменшити рівень цукру, вагу та холестерин.