У Єгипті виявили новий вид стародавнього кита з чотирма лапами

Крім того, цей кит вмів ходити по суші і плавати у воді

У Єгипті виявили новий вид китів з чотирма лапами, що жили близько 43 мільйонів років тому. Про це повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.

Скам'янілість земноводного Phiomicetus anubis була виявлена в Західній пустелі Єгипту. Хоча зараз цей район є пустелею, коли він був покритий морем і є багатим джерелом скам'янілостей. Скам'янілість Phiomicetus anubis аналізували вчені з Університету Мансура. Вони з'ясували, що череп кита з чотирма лапами нагадував череп Анубіса, давньоєгипетського бога мертвих з головою шакала, в честь якого він був названий. Він важив 600 кг і був довжиною в 3 метра. Його щелепи були сильні, це було необхідно для того, щоб зловити здобич. Крім того, цей кит вмів ходити по суші і плавати у воді.

"Phiomicetus anubis - новий ключовий вид китів і важливе відкриття для єгипетської і африканської палеонтології", - сказав провідний автор дослідження Абдулла Гохарі.

Хоча це не перший випадок виявлення скам'янілостей кита з лапами, Phiomicetus anubis вважається найбільш раннім типом напівводних китів, виявлених в Африці.

Нагадаємо, в Туреччині на продаж виставили стародавнє місто Баргілія, який існував близько 2,5 тисяч років тому. . Руїни розташовані за 30 кілометрів від Бодрума. На території міста збереглися руїни акрополя, амфітеатру, терм і покинутого монастиря. Цей говрод в приватній власності перебував з 1927 року, і за цей період регулярно піддавався набігам "чорних археологів", які, наприклад, викрали древню мозаїку. При цьому, Баргілія знаходиться в списку археологічних пам'яток першого класу. Це означає, що будь-яке будівництво на території міста заборонено.