Чим шкідливе безсоння і як з ним боротися: поради від МОЗ
Якщо людина не висипається, то в неї можуть з'явитися такі ризики як розвиток діабету або серцево-судинних захворювань
Проблеми з безсонням можуть негативно позначитися на роботі всього організму: занепад сил, брак енергії для роботи і неможливість приймати навіть незначні рішення.
Людина повинна добре висипатися. У МОЗ ще раз нагадали українцям, наскільки важливий сон для здоров'я. Тому медики поділилися ключовою інформацією щодо нічного відпочинку і порадами, як подолати безсоння.
Якщо людина не висипається, то в неї можуть з'явитися такі ризики як розвиток діабету або серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску. Безсоння погано впливає на роботу всієї імунної системи, нестабільні скачки ваги, порушення психіки, зокрема виникнення депресії.
Як налагодити сон:
1. Спробуйте лягати спати і прокидатися приблизно в один час.
2. Намагайтеся засинати до 22:00 години, тоді можна спокійно вставати з ліжка о 06:00 (це все можна підлаштувати під свій ритм).
3. Хоча б за півгодини до сну припиняйте користуватися ґаджетами.
4. Уникайте емоційного і фізичного навантаження ввечері.
5. Не вживати висококалорійної їжі і напоїв з кофеїном у другій половині дня.
Нагадаємо, до кожні п'ять годин неспання відображаються на роботі мозку так само, як доза одного алкогольного напою, з'ясували вчені з Нової Зеландії. Таким чином, ефект 20 годин без сну для мозку можна порівняти з кількістю випитого алкоголю, що перевищує допустиму норму, за якої дозволено сідати за кермо.