Пандемія викривила людське сприйняття плинності часу - дослідження

Для багатьох людей після карантину час почав йти повільніше

Британські дослідники повідомили, що карантин суттєво вплинув на сприйняття та психіку людей. Опитування показали, що в більшості населення суттєво змінилося сприйняття часу. Хоч час це і чітко фіксована величина, проте його відчуття може викривлятися на залежно від емоційного стану та дій людини. Таке повідомлення було зроблене на сайті The Conversation.

Всього було опитано 600 осіб. 80% із них відповіли, що в період карантину довжина днів і тижнів в сприйнятті змінилася. При чому почуття змін у кожного зовсім різне. Це залежить від віку, статі, рівня стресу, зайнятості.

Для молодих людей плин часу здавався швидшим, ніж зазвичай. А от для людей похилого віку, старшим за 60 років, час йшов повільно.

Під час другого експерименту з 800 людей 75% відповіли, що відчули на собі зміну часу. Другий локдаун відчувався дуже повільним для половини з цих людей. Такі зміни в сприйнятті пов'язані з депресією, сумом та відсутністю спілкування.

Вчені пояснюють подібне явище тим, що ми краще усвідомлюємо плин часу в стані нудьги.

Проте негативний стан можна подолати. Для цього потрібні спілкування, хобі, робота та власні захоплення.

Нагадуємо, що вчені розробили браслет SprayCare, який розпилює антисептик самостійно. Гаджет виконала група інженерів з Америки, Китаю та Мексики. Схема роботи пристрою проста. До браслета під'єднано маленький флакон з антисептиком. Якщо ви бажаєте продезінфікувати руки, достатньо натиснути невелику кнопку і гаджет видасть необхідну кількість антисептика.

Також сайт "Коментарі" розповідає, чому повільна ходьба наближає старість.