Це три найкращі засоби від кліщів: вони допоможуть уникнути небезпечних укусів
Як правильно вибрати репелент, щоб уникнути небезпечних укусів кліщів
Кліщі становлять дедалі більшу загрозу в Україні. М’які та короткі зими сприяють розмноженню цих павукоподібних, а як наслідок ризик підхопити небезпечну хворобу після укусу. Тому потрібно знати, які засоби справді захищають від укусів кліщів і на що звертати увагу при виборі репелентів.
Кліщі мають спеціальні хеморецептори в першій парі ніг. З їхньою допомогою вони здатні виявляти свою здобич за запахом, температурою тіла, а також вуглекислим газом. Щоб цього уникнути проти кліщів використовують засоби, які маскують запах людини, що може привабити павукоподібного.
Три найкращі засоби від кліщів
1. ДЕТА (N,N-діетил-мета-толуамід)
Цей інгредієнт був розроблений ще в 1946 році для армії США. ДЕТА вважається одним з кращих складників репелентів для боротьби з кліщами та комарами. У репелентах слід звертати на концентрацію ДЕТА - чим вища концентрація, тим довший захист. Однак у високих концентраціях понад 30% цей засіб проти кліщів не рекомендований для дітей і вагітних.
2. Пікарідин (ікарідин, KBR3023)
Ця речовина з’явилася в 2012 році та має схожий механізм дії з ДЕТА. Вона не має вираженого запаху й менш агресивна до шкіри. Пікарідин у репелентах забезпечує тривалих захист та не залишає жирної плівки. Однак він менш ефективний проти кліщів порівняно з ДЕТА.
3. IR3535
Цей складник для репелентів був розроблений понад 30 років тому. Він безпечний для більшості користувачів та підходить для щоденного застосування. Однак недоліком IR3535 може бути подразнення слизової при потраплянні в очі.
Також проти кліщів можна використовувати натуральні засоби. Наприклад ефірні олії ванілі чи кориці будуть маскувати запах, однак вони діють не довго, вивітрюються та втрачають ефективність.
Основною причиною зростання популяції кліщів в Україні стали м’які зими. Паразити не гинуть у холодну пору року, як раніше та збільшують свою популяцію. В Україні після укусу кліща можна захворіти на хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт, Крим-Конго геморагічну гарячку, бабезіоз та інші хвороби.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що кожен третій кліщ в Україні носій небезпечної інфекції.
Також "Коментарі" писали про рослини, які притягують кліщів, як магніт.