Страшно красивий ефект Хелловіна: гарбуз і компанія open air
Створюємо для приватного ландшафту тематичний декор із гумором
Доки осінь ще не витратила все літнє тепло, так приємно проводити більше днів за містом, на природі. Тим більш, що наближається веселий і містичний Хелловін. До цього свята можна до невпізнання перетворити за допомогою різного декору не тільки свою оселю, але й приватний будинок, ділянку або сад. Або ж влаштувати незвичайний перформанс на галявині чи навіть відкритому балконі. Такий хелловінський антураж стане чудовою інстаграмною локацією для тематичної фотосесії. І нехай усі смертельно заздрять вашому вмінню влаштувати свято!
При оздобленні ділянки або саду в стилі Хелловін використовуються ті ж принципи, що й у ландшафтному дизайні. Найбільший ефект дасть один акцент, який буде привертати до себе особливу увагу. Зазвичай, це великий помаранчевий гарбуз. Інші ж елементи повинні служити лише тлом. Акцент повинен бути великим і барвистим, щоб ніщо навколо не могло конкурувати з ним. Наприклад, пошарпане опудало з головою з яскраво-оранжевого гарбуза. Фоном можуть бути стебла кукурудзи, пухнастий очерет та звичайнісіньке сіно.
Повторення – це ще один принцип ландшафтного дизайну, який може бути використаний при оформленні саду в стилі Хелловін. Повторюючи той чи інший елемент в декількох місцях ландшафту, ви надасте йому єдності.
Елементами декору також можуть бути яскраві овочі і фрукти: яскраві зв'язки цибулі й часнику, гострого червоного перцю, кабачки та патисони, болгарський перець, кавун і диня, жовті яблука, родичі гарбузів – лагенарії, кукурудза. Але все- таки головною прикрасою вашої садового ділянки стане Пан Гарбуз.
Ліхтар Джека та інші варіації
Святкування Хелловіна у багатьох асоціюється з видом гарбуза із вирізаним на нім страхітливою пикою. Однак, не всі знають, що у такого гарбуза є власне ім'я – "ліхтар Джека". Взагалі-то, згідно з легендою, перший світильник, який зробив сам ірландець Джек, був з ріпи, але в Америці гарбуз зустрічається частіше і коштує дешевше, тому він зрештою переміг. Та й, погодьтеся, він все-таки більше мальовничий за зовнішністю овоч. Оцініть місце, де ця прикраса буде розташовуватися, і визначте потрібні розміри самого овочу. Гарбуз найкраще вибрати великий, правильної круглої форми і яскраво-оранжевого кольору. Для цієї ролі чудово підійде насичено-помаранчевий гарбуз сорту "Хоккайдо".
Вирізання обличчя у гарбуза – то окрема тема. Для натхнення зверніть увагу на популярних персонажів на кшталт Франкенштейна або з сучасних мультфільмів. Гарбуз слід обирати великий, бо у маленьких занадто товста шкіра. Первинну замальовку робіть фломастером, який потім чудово витирається. Намагайтеся обходитись без дрібних деталей, тоді працювати канцелярським ножем буде значно легше. А всередину для рівномірного світла можна помістити не одну велику свічку, а кілька свічок-"таблеток".
Для створення "джекових ліхтарів" можна використовувати також витягнуті гарбузи. Зображення нанесіть на поверхню також за допомогою чорного маркера або акрилової фарби.
Помаранчевий консьєрж
Хелловін – осіннє
свято, але скоро зима й невдовзі настане Новий рік. Візьміть два гарбузи,
поставте один на одний і зробіть з них доброго "Джека-консьєржа". Нехай він
врівноважує сили зла і не пускає їх до будинку. Для гарбузового "сніговика"
знадобиться капелюх, бажано чорний відьмацький, кілька великих ґудзиків, комір
від непотрібної сорочки, корка від пляшки вина, фломастер і шпильки.
Очі й рот виріжте на поверхні меншого за розміром гарбуза, а корок буде замість носа. Комірець і ґудзики закріпіть шпильками або клеєм. Брови і очі можна не вирізати, а зобразити фломастером. Нехай такий гарбузовий дядько стоїть на балконі, на ґанку або біля входу в будинок та зустрічає гостей, пропускаючи всередину тільки тих, чиї наміри чисті.
Хай буде містичне світло!
Особливе свято
вимагає спеціального освітлення. Зробити його нескладно, набагато складніше
вибрати один з декількох найбільш привабливих варіантів. Втім, можна навіть
поєднати кілька ідей, помістивши світильники в різні куточки саду. Замініть
звичайні лампи у гаража або на ганку на чорні, щоб створити моторошний ефект.
Різними штучними павучками і жучками, павутинням чорного чи білого кольору
можна прикрасити звичайну новорічну гірлянду.
Розміщена між деревами, вона не буде горіти яскраво, але необхідну атмосферу створюватиме. Цікавий варіант – зробити підсвічування з порожніх бляшанок. Перед початком роботи в таку банку потрібно налити води і заморозити її. Це робиться, щоб легше було виконати задумане, а сама банка не зім’ялася в процесі творчості. На ємність наносимо малюнок і пробиваємо його за допомогою молотка і товстого гвіздка. Вийміть лід, видаліть сліди від маркера, а банку пофарбуйте у помаранчевий, чорний, золотистий або будь-який інший колір. Залишилося помістити всередину свічку і розставити або розвісити бляшанки.
Веселі привиди
Якщо на садовій ділянці вже є освітлення у вигляді, наприклад, ліхтарів під аркою, можна саму арку прикрасити гілками, рогозом або очеретом, а світильники накрити білою прозорою тканиною, пов'язавши чорні стрічки в районі "горла" новостворених "привидів". Милі і абсолютно безпечні привиди можуть знайти собі місце на деревах або на газоні. Легка тканина, фломастери з маркерами і повітряні кульки – це все, що потрібно для створення кумедної компанії привидів, яким заманулося погратися в гілках. Якщо ж у ґрунт на галявині увіткнути гілки чи палички приблизно однієї довжини, а на вільний кінець надіти банки або горщики, вийде основа для веселого хороводу танцюючих привидів. До речі, є готові магазинні страшилки, які теж стануть гарною садовою прикрасою. Наприклад, у садовий гамак можна покласти пластикового скелета, який ніби заснув на свіжому повітрі.
Тисяча і одна зловісна ідея
Отже, настав час
вразити ваших сусідів атмосферою жаху й відчуттям мурашок по тілу. Перетворіть
свій доглянутий сад у місце, схоже на занедбаний цвинтар. Використовуючи
пінопласт та чорну фарбу, ви легко зможете створити надгробки з написами в
стилі чорного гумору. Додайте зловісну атмосферу зі скелетами, зомбі і
павутинням, наклейки на вікна з зображенням розбитого скла. Виріжте з чорного
паперу або картону силуети кажанів, які завжди вважалися символом жаху і
страху. Ці емоції якраз співзвучні з Хелловіном. Кажани-наліпки ефектно
виглядають і на стінах в якості своєрідної тіні або у вигляді гірлянд над
вікнами.
Традиційний вінок, який на Новий рік прикрашає двері будинку, можна замінити на композицію з сухостоїв, пофарбованих з балончика у чорний колір, а потім додати чорний бант. Для антуражу цю похмуру красу прикрасьте блискітками. Будуть доречні навіть жмут соломи або вінок із додаванням пір'я. Чорний, оранжевий, золотисто-жовтий, бронзовий, білий і чорний – ось основні кольори прикрас на Хелловін. Декоруючи вхідні двері або глуху стіну будинку, проявіть свою фантазію в повній мірі. Великий щільний вінок з сухої виноградної лози також є одним із символів свята. Можна згребти купу впалого листя, позолотивши його фарбою з балончика, скласти пишні букети і вінки з сухої гортензії, прикрасити вхід засохлими розлогими гілками зі старої груші.
Займаючись підготовкою і прикрашанням саду до Хелловіну, не забудьте про правила безпеки. Влаштовуючи таємниче освітлення, подбайте про те, щоб садові доріжки були вільними і рівними. Слідкуйте за палаючими свічками, щоб уникнути пожежі. І створюйте ефекти, які точно не завдадуть шкоди здоров'ю. Нехай ваші "фокуси" будуть трохи менше правдоподібними, бо інакше ви ризикуєте сильно налякати ваших друзів і сусідів. Зрештою, все це лише гра!
Фантазія творчої людини безмежна, але важливо вчасно зупинитися і виявити почуття міри, не втративши при цьому почуття гумору. Адже Хелловін – це пустотливе і доволі гумористичне свято, коли люди сміються над своїми страхами, а не примножують їх…